Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/teb/2/16/1f642.png'

Szanowni Państwo

  • Piotr
  • Kategoria: Aktualności
  • Odsłony: 328

 

                                                                                             Szanowni Państwo!

Mam zaszczyt pomagać Wam w zmaganiach z warsztatem, który jest wyznacznikiem artysty, dając do dyspozycji przestrzeń i ludzi, którzy kochają sztukę. Jesteście tymi, którzy pokonali wstyd, lenistwo, niezrozumienie by tworzyć. Kórnicki Ośrodek Kultury jest chwilowo zamknięty. Ten fakt nie zwalnia Was z bycia artystami. Jest tak, że fikcja wyprzedza rzeczywistość niby bezpiecznie, ale rzeczywistość wraca i jest obojętnie groźna. Przed realnością nie można uciec, ale tworzenie pozwala ją ogarnąć, oswoić i zniewolić. Nawet wirusy.

Właśnie dlatego, proponuję, by nie rezygnować z doskonalenia siebie, innych, rzeczywistości.

Nie możemy spotykać się w Kórnickim Ośrodku Kultury ani w szkołach, teatrach, kinach, galeriach, muzeach. Musimy zostać w domu i co?

Ćwiczmy, doskonalmy się. Ja na przykład postanowiłem napisać jakiś wiersz w haiku, bo nigdy wcześniej nie próbowałem tej formy. Państwo możecie śpiewać, tańczyć, malować, fotografować. Wierzę, że dzięki temu świat stanie się  mniej groźny, a my szczęśliwsi. Efekty naszych działań umieścimy w na stronach internetowych KOK.

                                                                                             Z poważaniem

                                                                                             Sławek Animucki

 

Dzień Kobiet w KOK 7 marca 2020 godz. 16:00

Dzień kobiet w KOK.
7 marca 2020 r. godz. 16:00 Kórnicki Ośrodek Kultury
Zapraszamy na wernisaż fotografii artystycznej
Katarzyny Nowackiej
„Przez kobietę o kobietach”
oraz na spotkanie z
Pauliną Jóźwiak - stylistką
Pauliną Rogacką - kosmetyczką
Sztuka maskowania,
czyli warsztaty stylizacji ubioru
i pielęgnacji cery

Eko - sztuka w KOK.

Eko - sztuka w KOK.

 

Tegoroczne zimowe warsztaty artystyczne w KOK poświęcone były eko - sztuce. Pod kierunkiem Jarosława Janasa i Piotra Mastalerza - profesjonalnych artystów plastyków oraz z pomocą Andrzeja Filipiaka - stolarza i Marleny Filipiak - etnografa - uczestnicy warsztatów poznali pojęcia związane ze sztuką ziemi i eko-sztuką i ekologią.

Efektem pracy były wykonane z drewna mobilne skrzynki, w których zasadzono kwiatki - bratki. Takie doniczki - spacerówki najlepiej uzmysłowiły stosunek młodych twórców do przyrody, środowiska naturalnego, eko-sztuki. Kwiatek - bratek stawał się personifikacją przyjaciela, z którym można wyjść, przewieźć w inną przestrzeń, pokazać światu.

Drugim zrealizowanym projektem były hotele dla owadów. Wykonane z drewna, gliny, trzciny, trawy stanowiły piękne obiekty dekoracyjne, co nie przeszkadzało w pełnieniu funkcji schronienia.

W ten sposób udało się zmienić nieco stosunek uczestników warsztatów do owadów. Przestały być wyłącznie gryzącymi natrętami i stały się współmieszkańcami otaczającego świata.