Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klub Dobrego Filmu 15 grudnia 2017 godz. 19.00

  • Piotr
  • Kategoria: Aktualności
  • Odsłony: 28

Klub Dobrego Filmu 15 grudnia 2017 godz. 19.00   "Szatan kazał tańczyć" reż. Katarzyna Rosłaniec.

Warto zmierzyć się z poetyką snapchata na dużym ekranie i porozmawiać o współczesności stanowiącej miksturę realności i wirtualności. Serdecznie zapraszam. Sławek Animucki

 

Kórnicki Mikołaj 2017

  • Piotr
  • Kategoria: Aktualności
  • Odsłony: 288

W sobotę 9 grudnia na rynku w Kórniku odbyła się coroczna impreza plenerowa Kórnicki Mikołaj. Chcąc zachęcić znamienitego gościa do szybkiego przybycia kórniccy artyści przygotowali krótkie pokazy. Wystąpiły Kórnicka Orkiestra Dęta ks. Józefa Poniatowskiego, Dziecięca grupa baletowa Skarbnica talentów, ZPiTZK Władysie oraz Chór Viva La Musica ze SP nr 1. Kórnicki Mikołaj 2017 r. oczywiście przybył i co ciekawe okazał się bardzo wyrośnięty. Jego świta z reniferem Rudolfem elfami, aniołem i diabłem również zaskakiwała rozmiarem. Było zabawnie, ciekawie i czarownie. Śnieg iskrzył się w kolorowych światełkach, dzieci otwierały zdziwione buzie patrząc na kórnicką Białą Damę, która urosła o całe piętro, a Mikołaj ze swym orszakiem wykonywał tajemne sztuczki z ogniem, śniegiem i akrobatycznym wdziękiem. Nie zabrakło życzeń od włodarzy miasta i gminy Kórnik. Burmistrz Jerzy Lechnerowski, wraz z kórnicka Białą Damą 2017 r. Dominiką Andrzejczak uroczyście odpalił iluminację choinki na kórnickim rynku. Wiceburmistrz Przemysław Pacholski wraz z instruktorką KOK z Pracowni tkaniny artystycznej Karoliną Janikowską oraz dyrektorem KOK Sławkiem Animuckim wręczył nagrody zwycięzcom I Kórnickiego Festiwalu Przedmiotów Artystycznych. Były cukierki, podskoki i gorąca czekolada w Bistro Oskar. Kto był ten się cieszył! Kto nie był, niech żałuje.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej "Władysie" w Pradze

  • Piotr
  • Kategoria: Aktualności
  • Odsłony: 836

Od 14 do 17 lipca 2017 roku Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej "Władysie" był w Pradze na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym. Prezentowały się tam zespoły z całego świata min. Grecji, Rumunii, Litwy czy Rosji. Oprócz bardzo dobrego występu w sobotę, zespół zwiedził także Pragę.

Wakacyjne warsztaty artystyczne w KOK

 

Wakacyjne warsztaty artystyczne w KOK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ OD LAT 8

od 26.06. do 30.06. oraz od 03.07. do 07.07.2017.
w godz. 10.00- 14.00

W PROGRAMIE:

Warsztaty rzeźbiarskie - tworzenie obiektów z drewna
Warsztaty malarskie - zdobienie plenerowych obiektów artystycznych. Renowacja mebli za pomocą farb kredowych.
Warsztaty ceramiczne - lepienie z gliny naczyń, wypalanie,
toczenie na kole garncarskim
Warsztaty poetyckie - tworzenie krótkich form poetyckich

Zajęcia poprowadzili:
Beata Pflanz, Renata Janiak, Tomasz Akusz, Piotr Mastalerz, Anna Kopaszewska, Jarosław Janas, Krzysztof Wiza, Sławomir Animucki, Marlena Filipiak, Andrzej Filipiak

 

 

Sponsorzy: