Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wystawa Piotra Mastalerza w KOK 2 maja 2018 o godz. 17.00

  • Piotr
  • Kategoria: Aktualności
  • Odsłony: 306

Wystawa Piotra Mastalerza w KOK 2 maja 2018 o godz. 17.00

8.edycja AK30 "AK30 to nie biennale"

30 dni, 30 przestrzeni, 30 artystycznych prezentacji - to jest właśnie projekt AK30. Bezpośrednie spotkanie z poznańskimi twórcami oraz ich pracowniami czy mieszkaniami. Poznajemy nie tylko prace, poznajemy twórców, którzy za nimi stoją.

Każdy wernisaż trwa tylko jeden wieczór. Każdy jest zjawiskiem efemerycznym, a także poprzez prywatną przestrzeń, niezwykle intymnym. Artysta, bądź artyści związani z danym miejscem (mieszkaniem, pracownią) chcą poprzez jego przedstawienie, oddać w jak najlepszym stopniu charakter swojej twórczości. Widzowie mogą nie tylko zapoznać się z projektami artystycznymi, ale też podejrzeć jakie książki, płyty czy inne przedmioty są cichą inspiracją twórców.

W tym roku czeka nas już ósma odsłona projektu AK30. Ta wieloletnia już tradycja pokazuje jak ważne jest budowanie dialogu pomiędzy artystami, a odbiorcami, nie tylko za pośrednictwem oficjalnych instytucji, ale poprzez bezpośrednie spotkanie. 
AK30 jest wydarzeniem wyjątkowym, przybliża nam artystów. Sprawia, że przestają być tylko nazwiskami pod pracami. Stają twarzą w twarz z odbiorcami zapraszając ich do swojej przestrzeni.

AK30 to wspólny projekt kadry, studentów oraz przyjaciół Pracowni Zjawisk Teatralnych - Katedry Scenografii UAP. W tym roku dodatkowo we współpracy z Wydziałem Edukacji Artystycznej. Opiekę artystyczną nad projektem sprawuje dr hab. Piotr Tetlak prof. nadzw. UAP

 

BALLADY LEONARDA COHENA 27 KWIETNIA 2018 GODZ. 19.00

  • Piotr
  • Kategoria: Aktualności
  • Odsłony: 382

          BALLADY LEONARDA COHENA 27 KWIETNIA 2018 GODZ. 19.00

 

LEONARD COHEN -  znakomity kanadyjski poeta i pieśniarz, przez kilkadziesiąt lat raczył nas przepięknymi balladami. W programie koncertu usłyszą Państwo kilkanaście jego piosenek w polskich tłumaczeniach, w tym oczywiście „Alleluja”, „Zuzanna”, „Słynny niebieski prochowiec” i „Tańcz mnie po miłości kres”, uzupełnionych kilkoma kompozycjami Kuby Michalskiego do wierszy wielkich polskich poetów

 

         KUBA MICHALSKI -  jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze.

 

Zapraszamy do posłuchania w internecie (na YouTube) jego piosenek:

 

Daremne żale (Asnyk) https://youtu.be/xhq1ayIwZzI

Deszcz jesienny (Staff) https://youtu.be/bUJIRPBHyws