Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Warsztaty ceramiczne" oraz "Malarstwo rozszerzone" 4-10 lipca 2016

 • Piotr
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 666

 

Malarstwo rozszerzone.” Brzmi obietnicą otwarcia, przekroczenia, poszukiwań. Czyżby malarstwu nie starczyło siły na bycie takim jakim jest, bez wychodzenia poza ramy? Czyżby musiało szukać pomocy nowego, innego, zewnętrznego? Nie! Malarstwo takie właśnie jest! Próbuje tworzyć świat pochłaniając … świat. A świat zmusza do przyjmowania jego reguł. Świat pędzi i nie ma czasu na luksus trwonienia go na kontemplację sztuki. Stąd wyjście z galerii na ulice, w plener, przestrzeń wirtualną. A tam otwierają się niezwykłe możliwości. Obrazy wtapiają się w obraz, a obraz w obrazy. I nie wiem co jest początkiem tego malarstwa, a co końcem? Błyszczące auto, na którym załamuje się intensywna czerwień reklamy kawiarni, układa przedziwne słowa, tworzy powidoki. Odrapany, brudny płot zachwyca oślepiająco kolorowym napisem dup... Wełniana rękawiczka zawieszona na gałęzi drzewka kusi swą niebieskością. Czasem staniemy na dłuższą chwilę przed rzeźbą wodza, wielkim bilbordem z Matejką, ciekawie zaaranżowanym ogródkiem piwnym i nakarmieni tą przekąską dla zmysłów pędzimy dalej. Jesteśmy tym co jemy. Jedzmy więc sztukę. Bądźmy malarzami! Bądźmy artystami! Bądźmy! By to ułatwić Kórnicki Ośrodek Kultury organizuje cykl imprez pod nazwą „Malarstwo rozszerzone”. Będą to:

20 wierszy na 20-lecie Nobla” to prezentacja 20 wierszy Wisławy Szymborskiej w różnych formach i przestrzeniach Kórnika (m.in. na rzeźbie powstałej z karoserii samochodów).

(Od 20.05.br. w każdy z dwudziestu kolejnych piątków).

Kórnickie Temperatury 8” to tygodniowy cykl warsztatów ceramicznych, w trakcie których uczymy toczenia na kole garncarskim, zdobienia naczyń, wypału Raku i tworzenia obiektów ceramicznych. (od 4.07. do 10.07.br.)

Malarstwo rozszerzone” warsztaty, pokazy, wernisaże malarzy, grafików, twórców graffiti i gobelinu. Zachęcamy do poddania się farbie, sprayom, szkliwom, glinie, włóczce by stać się artystą. (8-9-10. 07.br. od godz. 14.00).

Tworzenie rzeźby z karoserii aut, czyli teksańska farma Cadillaków w kórnickiej odsłonie pozwoli poczuć się jak w Ameryce. (8,9.07. br. od. godz12.00). Miłośnicy graffiti będą mogli dać upust swoim natchnieniom. (9.07.br. godz. 16.00). Tomasz Akusz przeprowadzi happening malarski tworząc na żywo obrazy. (9.07.br. godz.19.00).

I mimo wszystko, zapraszamy na tradycyjne wernisaże, gdzie spotkamy się z malarstwem sztalugowym:

Adama Gillerta (8.07.br. o godz.19.00 KOK)

Przemysława Kaleńskiego (9.07.br. o godz. 17.00 KCSiR OAZA)

Tomasza Akusza (10.07.br. o godz. 17.00 Hotel Rodan)

 Malowanie dźwiękiem, czyli koncerty muzyki rozrywkowej dla seniorów i nie tylko w wykonaniu Zespołów Senioritki i Magnolie (8.07. o godz. 16.30), rockowej w wykonaniu zespołu IZOTOP (8.07.br. o godz. 20.00), bluesowej w wykonaniu Dżuma Elektro Blues (9.07. br. godz. 18.00) oraz Outsider (9.07.br. o godz. 19.30). Niech muzyka uwolni fantazję!

Dyskoteka połączona z Festiwalem koloru, pozwoli feerię barw wypróbować na sobie. Stworzymy żywe obrazy na miarę impresjonistów (9.07.br. o godz. 21.00).

 Myślę, że te imprezy pozwolą każdemu z uczestników zatrzymać się na dłuższą chwilę, spojrzeć na malarstwo przez pryzmat własnych doświadczeń, skojarzeń, świata. Świat odpowie.

                                                                                                                                                                                                                                               Sławek Animucki

 

 

 

 

Klub Piosenki Biesiadnej dla seniorów

 • Piotr
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 1737

Kórnicki Osrodek Kultury zaprasza seniorów do Klubu Piosenki Biesiadnej Wszystkich miłośników piosenki biesiadnej i nie tylko zapraszamy do Kórnickiego Ośrodka Kultury w czwartki o godz. 16.30.
Więcej informacji na temat spotkań  udziela Pani Ewa Wodzyńska pod numerem telefonu  607 661 613. Pierwsze spotkanie 29 października (czwartek) o godz. 16.30.

LATINO SOLO DLA PAŃ

 • Piotr
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 1881

Od 5 października planowana jest grupa Latino Solo dla Pań od godziny 19:00 w Kórnickim Ośrodku Kultury

Połączenie tańców latynoamerykańskich, takich jak Samba, Cha-cha, Rumba, Jive, Salsa, Bachata. Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką oraz ćwiczeniami usprawniającymi sylwetkę i koordynację ruchową. Charakter tańców latynoamerykańskich połączony z intensywnością zajęć zmobilizują nasze ciała do ruchu
i tanecznego wysiłku.

Zapisy: Damian Wasiuta tel.696 835 205

Balet z elementami tańca nowoczesnego w KOK

 • Piotr
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 2206
Udział w zajęciach kształtuje wrażliwość na estetykę, świadomość ciała oraz nawyk prawidłowej postawy,dzieci mają możliwość rozwijania swojego poczucia rytmu, koordynacji ruchowej, muzykalności i kreatywności. W trakcie zajęć dzieci uczą się dostosowanych do ich możliwości choreografii. Poznają podstawowe elementy baletu oraz uczestniczą w zabawach tanecznych, jak również mają możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć tanecznych przed szerszą publicznością na różnego rodzaju pokazach.
Agnieszka Pieczyńska
Jestem absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Równocześnie kończąc Państwową Szkołę Muzyczna I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu w klasie fortepianu dyrektor Danuty Mierzyńskiej. 
W wieku 14 lat wyjechałam na stypendium do szkoły baletowej International Insitiute de la Danse Janine Stanlowa w Paryżu. Tańca uczyłam się u światowej sławy pedagogów takich jak: Nelly Braida,Dora Carpov, Andrzej Glegolski, Barbara Sier-Janik,Antonii Janaszak ,Ewa Wycichowska, Ewa Szymańska, Krystyna Frąckowiak i wielu innych. 
Występowałam na deskach teatrów: Le Trianon w Paryżu w balecie Copellia, Les Palais de Congres w Paryżu, Operze Poznańskiej- „Sen nocy letniej”, „Pan Twardowski” ,Teatrze Muzycznym w Gdyni w musicalu „Opentaniec” oraz Teatrze Roma w Warszawie w przedstawieniu „Ostatnie takie lato”.
Uczyłam baletu w Office Culturel Municipal de dance de Motfermeil we Francji. Brałam udział w wielu konkursach baletowych we Francji, gdzie niejednokrotnie osiągnęłam wysokie miejsca na podium.
Serdecznie zapraszam na moje zajęcia.
Pierwsze  zajęcia 3 października 2015
Agnieszka Pieczyńska
504 464 515