Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Uwaga
 • Lack of access rights - File 'http:/www.muzykazkornika.pl/media/uploaded/logo_mzk.png'

WYJAZD ZPiTZK WŁADYSIE DO BUKOWINY TATRZAŃSKIEJ

 • Sławek
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 28

WYJAZD DO BUKOWINY TATRZAŃSKIEJ ZPITZK WŁADYSIE.

Szanowni członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej Władysie.

Informuję, że wyjazd wybranych osób do Bukowiny Tatrzańskiej odbędzie się 10 sierpnia br. Powrót zaplanowano na 13 sierpnia br. Miejscem zakwaterowania będzie Willa Skoruszyna w Gliczarowie Górnym.  Szczegóły co do godziny wyjazdu i powrotu udzielą pracownicy Kórnickiego Ośrodka Kultury po otrzymaniu informacji od Urzędu Miasta i Gminy Kórnik w późniejszym terminie. Proszę sprawdzać na stronie internetowej KOK:www.kornickiosrodekkultury.pl lub telefonicznie 61 8170891.  dyr. Sławomir Animucki

ZPiTZK w Chorwacji

 • Piotr
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 33

Szanowni Państwo! Przez pierwsze trzy dni pobytu od 25 czerwca br. w Krajlevicy na Adriatica Folk Fest w Chorwacji ZPiTZK Władysie miał próby, a po nich aktywnie wypoczywał pływając w Adriatyku, zwiedzając Rijeke oraz podziwiając przepiękne Jeziora Plitwickie. Nie brakło też poważnych dyskusji na ważkie tematy. Opiekunowie szczególną uwagę koncentrowali na problemach ekologii. Ten błogi nastrój ustąpił skupieniu i emocjom w czwartek 28 czerwca br. Adriatica Folk Fest ruszył na dobre. W uroczym nadmorskim miasteczku Crikvenica uroczyście powitano zespoły folklorystyczne z Czech, Estonii, Finlandii, Węgier i Polski. Nasz zespół występował ostatni, co nie przeszkodziło w zajęciu pierwszego miejsca. Atmosfera była wyjątkowa, życzliwa i pozbawiona zawiści. Wszystkie grupy łączyła przecież radość z pielęgnowania ojczystej kultury ludowej. Takie przeżycia pozwoliły docenić zarówno własny trud, jak też zaangażowanie wszystkich przyjaciół Władysi.

W piątek 29 czerwca artystyczny wieczór w Novi Vinodolski rozpoczęła parada wszystkich zespołów festiwalowych. Polska flaga oraz przepiękne stroje naszego zespołu przyciągały uwagę nie tylko polskich turystów. Scena usytuowana na tle urokliwej wieży, rozświetlona kolorową poświatą stała się portalem do innego świata. W takiej oprawie nasz ZPiTZK Władysie wypadł rewelacyjnie. Dowodem były setki zdjęć zachwyconej publiczności i i wielkie owacje. Skromność skromnością, ale i tak okazaliśmy się najlepsi. W szampańskich nastrojach wróciliśmy do hotelu. Ostatniego dnia pobytu, odbyła się próba programu dożynkowego, a następnie zasłużona wycieczka na wyspę Krk. Powrót do Kórnika okazał sie mniej męczący niż myśleliśmy, a to dzięki wspaniałym kierowcom Maciejowi Puckowi i Markowi Żyto. S.A.

Więcej relacji foto na stronie:https://www.facebook.com/iff.adriatica.folk.fest/

Letnie warsztaty artystyczne KOK 2018.

 • Piotr
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 45

Letnie warsztaty artystyczne KOK 2018.

Od dziesięciu lat istnienia, KOK organizuje letnie warsztaty artystyczne. W tym roku skoncentrowano się na projektowaniu i aranżacji przestrzeni rekreacyjnej. Powstały projekty nowych elementów placu zabaw oraz ich zdobienia. Pod okiem instruktorów Marleny i Andrzeja Filipiaków projekty te zostały zrealizowane. Ławki, stoliki, chatka i labirynt nabrały nowych kolorów i kształtów. Nie zapomniano również o zaznajomieniu z technikami ceramicznymi oraz malarskimi Wiedzą tą podzielił się artysta Piotr Mastalerz. Tematem przewodnim drugiego tygodnia zajęć stał się uśmiech. Pod kierunkiem artysty Tomasza Akusza powstała instalacja „Polaków uśmiech własny”. W ten sposób stworzono szósty obiekt artystyczny w przestrzeni Prowentu. Dzięki temu otoczenie KOK stało się swoistą galerią plenerową. S.A.

WERNISAŻ "POLAKÓW UŚMIECH WŁASNY"

 • Piotr
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 31

Polaków uśmiech własny”.

 

Kiedy zakwita?

Kiedy znika?

Czy będąc indywidualnym, może być zbiorowym?

Jest oznaką radości?

Jest!

A może także zapowiedzią smutku?

Może tak!

Jest szczery czy udawany?

Jest zaraźliwy?

Czy uśmiechamy się wystarczająco?

Jak często?

Czy jest lustrem?

 

Nie ma dwóch takich samych uśmiechów.

 

Polaków uśmiech własny

jest jedyny, niepowtarzalny, wyjątkowy.

Uśmiechajmy się!

 

 

Polaków uśmiech własny”

jest instalacją powstałą w trakcie

letnich warsztatów artystycznych 2018

Kórnickiego Ośrodka Kultury.

Autorem jest Tomasz Akusz,

przy współpracy Piotra Mastalerza,

Sławomira Animuckiego

oraz uczestników warsztatów.

Kórnik, lipiec 2018 r.

 

PS.

Polaków uśmiech własny” nie jest tytułem przypadkowym. Jest zanurzony w kontekście, polszczyźnie, historii kultury. Nawiązuje do tytułu wystawy z 1979 r. „Polaków portret własny” w Muzeum Narodowym w Krakowie, która przyciągnęła ok. 82000 widzów i uświadomiła im ciągłość historii od czasów przodków do współczesności. Budziła wzruszenie, podziw, dumę, tęsknotę i żal za utraconym. Z perspektywy późniejszych wypadków, była zapowiedzią działań prowadzących do odzyskania niepodległości w 1989 r.

 

Wierzymy, że ta instalacja wzbudzi uśmiech?

 

Twórcy.

Festyn II Kórnickie wianki - relacja

Festyn II Kórnickie wianki oraz inauguracja obchodów dziesięciolecia Kórnickiego Ośrodka Kultury.

 

Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w nowo powstałym kompleksie rekreacyjnym na placu Browarowym. Rozpoczęła się wręczeniem listu gratulacyjnego z okazji dziesięciolecia Kórnickiego Ośrodka Kultury dyrektorowi Sławomirowi Animuckiemu przez Burmistrza miasta i gminy Kórnik Jerzego Lechnerowskiego oraz Przewodniczącego Rady miasta i gminy Kórnik Adama Lewandowskiego. Następnie przecięciem wstęgi dokonano symbolicznego otwarcia kompleksu rekreacyjnego.

Od tego momentu rozpoczął się program artystyczny. W pachnącej świeżością muszli koncertowej wystąpili: Orkiestra Dęta im. księcia J. Poniatowskiego, Chóry Magnolie i Senioritki, ZPiTZK Władysie.

Opodal miłośnicy rolek, deskorolek, rowerów i hulajnog trenowali wszelkie tricki w skateparku.

Z kolei miłośnicy kwiatów i tradycji uczyli się pleść wianki pod okiem florystów Kasi i Wojtka Pedów. Efektem prac był jeden z dwóch głównych wianków wykorzystanych w spektaklu. Drugi wianek ufundowała Katarzyna Greta Szymkowiak.

Czekając na zmrok publiczność mogła obserwować przygotowania do wieczornego spektaklu. Wreszcie zrobiło się ciemno.

 

Zgodnie z tradycją Noc Kupały była jedyną nocą w roku kiedy to pary mogły się łączyć według tradycyjnych obrządków: wianek puszczany na wodę, wyławiany przez ukochanego i oddawany wybrance, był symbolem oddania i wyboru partnera, a wspólny skok przez ognisko był wyborem wspólnej drogi na życie.

Spektakl przygotowany przez artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz adeptów Poznańskiej Szkoły Baletowej w swojej treści nawiązywał do tradycji nocy świętojańskiej i do odwiecznej walki dobra i zła. Dzięki hipnotycznym tańcom, ekwilibrystycznym popisom, ogniowym efektom oraz przepięknym kostiumom udało się stworzyć piekło i niebo, diabły i anioły, wodę, wiatr, ogień i powietrze oraz zmysłową miłości.

 

Spektakl kończył niezwykle efektowny przemarsz uroczych Panien z wiankami do łodzi, z której po wypłynięciu na środek jeziora wianki spuszczono na wodę.

Zachwycona publiczność mogła tę część spektaklu obserwować z mola i stamtąd zgodnie z tradycją puszczać własnoręcznie przygotowane wianki. Na zakończenie odpalono napis „X lat KOK”. Oklaskom i wspólnym zdjęciom nie było końca. To była czarowna noc. Sławek Animucki

 

Wyjazd Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej do Chorwacji

 • Piotr
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 167

Szanowni Państwo!

 

Z radością informuję, że wyjazd Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej Władysie

na Adriatica Folk Fest do Kraljevicy planowany jest dnia 24 czerwca br. o godz. 23.00 spod siedziby Kórnickiego Ośrodka Kultury ul. Prowent 6. Zbiórka godz. 22.30.

Proszę pamiętać o zabraniu nie tylko strojów ludowych, ale też kąpielowych oraz butów sportowych lub trekkingowych. Poza występami, będziemy plażować, pływać oraz zwiedzać urokliwe jeziora Plitwickie. Do zobaczenia. dyr. Sławomir Animucki.

MUZYKA Z KÓRNIKA 2018

 • Piotr
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 326

 

DYREKTOR FESTIWALU TOMASZ RACZKIEWICZ

 

PROGRAM:

 

1 LIPCA 2018 // GODZINA 18:00

KIEPURA
na dobry początek

TRE VOCI

8 LIPCA 2018 // GODZINA 18:00

PIOSENKA
więcej niż poetycka

GOOD STAFF

 

22 LIPCA 2018 // GODZINA 18:00

WIWAT!
Orkiestra Vivat!

29 LIPCA 2018 // GODZINA 20:00

KINO W PLENERZE
Ponad śnieg

KWARTET JORGI

5 SIERPNIA 2018 // GODZINA 18:00

CHOPIN PROfANUM

JAREK KOSTKA
JAN ADAMCZEWSKI
JAKUB OLEJNIK
PRZEMYSŁAW JAROSZ

12 SIERPNIA 2018 // GODZINA 18:00

PIOSENKI
ZATRZYMANE W KADRZE

KATARZYNA DĄBROWSKA

APERTUS QUARTET

19 SIERPNIA 2018 // GODZINA 18:00

STO LAT! POLSKO

teatrzyk
QUI PRO QUO
scena tułacza

 

 

Więcej na   www.muzykazkornika.pl/program

 

ORGANIZATORZY:

Urząd Miasta i Gminy Kórnik

Kórnicki Ośrodek Kultury

WSPÓŁORGANIZATORZY:

Fundacja Zakłady Kórnickie

Polska Akademia Nauk Biblioteka Kórnicka

Arboretum w Kórniku Instytutu Dendrologii PAN

PATRONAT MEDIALNY

Dwutygodnik Kórniczanin