Wystawa Piotra Mastalerza w KOK 2 maja 2018 o godz. 17.00

8.edycja AK30 "AK30 to nie biennale"

30 dni, 30 przestrzeni, 30 artystycznych prezentacji - to jest właśnie projekt AK30. Bezpośrednie spotkanie z poznańskimi twórcami oraz ich pracowniami czy mieszkaniami. Poznajemy nie tylko prace, poznajemy twórców, którzy za nimi stoją.

Każdy wernisaż trwa tylko jeden wieczór. Każdy jest zjawiskiem efemerycznym, a także poprzez prywatną przestrzeń, niezwykle intymnym. Artysta, bądź artyści związani z danym miejscem (mieszkaniem, pracownią) chcą poprzez jego przedstawienie, oddać w jak najlepszym stopniu charakter swojej twórczości. Widzowie mogą nie tylko zapoznać się z projektami artystycznymi, ale też podejrzeć jakie książki, płyty czy inne przedmioty są cichą inspiracją twórców.

W tym roku czeka nas już ósma odsłona projektu AK30. Ta wieloletnia już tradycja pokazuje jak ważne jest budowanie dialogu pomiędzy artystami, a odbiorcami, nie tylko za pośrednictwem oficjalnych instytucji, ale poprzez bezpośrednie spotkanie.
AK30 jest wydarzeniem wyjątkowym, przybliża nam artystów. Sprawia, że przestają być tylko nazwiskami pod pracami. Stają twarzą w twarz z odbiorcami zapraszając ich do swojej przestrzeni.

AK30 to wspólny projekt kadry, studentów oraz przyjaciół Pracowni Zjawisk Teatralnych - Katedry Scenografii UAP. W tym roku dodatkowo we współpracy z Wydziałem Edukacji Artystycznej. Opiekę artystyczną nad projektem sprawuje dr hab. Piotr Tetlak prof. nadzw. UAP