10 lat Kórnickiego Ośrodka Kultury

10 lat Kórnickiego Ośrodka Kultury.

KOK
pierwszy rok,
a potem
drugi, trzeci, następne…
Dziesiątka wygląda tak pięknie.

To KOK-u dziesięciolecie
w głowie coś plecie i plecie,
wypełnia kolorami,
czaruje wspomnieniami.

Próby, przeczucia, marzenia,
szkice, projekty, spełnienia
ponad głowami tańczące,
i żale dzieło kończące.

Obrazy, kształty, figury
zdobią Prowent, KOK-u mury.
Szepczą, krzyczą, wyśpiewują,
moce sztuki ukazują.
S.A.

Minęło 10 lat od powstania Kórnickiego Ośrodka Kultury. Z tej okazji 19 grudnia 2018 r.
w siedzibie KOK odbyło się kulturalne spotkanie. Przybyli Burmistrzowie miasta i gminy Kórnik - Przemysław Pacholski i Sebastian Wlazły, Przewodniczący Rady miasta i gminy Kórnik - Adam Lewandowski, radni, dyrektorzy instytucji kultury i oświaty, przyjaciele i pracownicy KOK. Prezentacja okolicznościowego wydawnictwa wsparta fotograficzną dokumentacją przywołała anegdoty, wspomnienia i refleksje na temat działalności KOK.
Nie zabrakło listów gratulacyjnych, podziękowań i miłych słów.
W części artystycznej wystąpiła portugalska pieśniarka Genoveva Faisca, którą wsparli muzycznie Małgorzata Szczwany, Paweł Głowacki i Maciej Lutowski. Magiczny klimat muzyki fado, niezwykłe improwizacje muzyków oraz radosna energia udzieliły się całej widowni. A później były rozmowy, śmiechy, radość. Dziękujemy wszystkim.
Sławomir Animucki i Piotr Mastalerz

Foto: Łukasz Grzegorowski