Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szanowni Państwo

 

                                                                                             Szanowni Państwo!

Mam zaszczyt pomagać Wam w zmaganiach z warsztatem, który jest wyznacznikiem artysty, dając do dyspozycji przestrzeń i ludzi, którzy kochają sztukę. Jesteście tymi, którzy pokonali wstyd, lenistwo, niezrozumienie by tworzyć. Kórnicki Ośrodek Kultury jest chwilowo zamknięty. Ten fakt nie zwalnia Was z bycia artystami. Jest tak, że fikcja wyprzedza rzeczywistość niby bezpiecznie, ale rzeczywistość wraca i jest obojętnie groźna. Przed realnością nie można uciec, ale tworzenie pozwala ją ogarnąć, oswoić i zniewolić. Nawet wirusy.

Właśnie dlatego, proponuję, by nie rezygnować z doskonalenia siebie, innych, rzeczywistości.

Nie możemy spotykać się w Kórnickim Ośrodku Kultury ani w szkołach, teatrach, kinach, galeriach, muzeach. Musimy zostać w domu i co?

Ćwiczmy, doskonalmy się. Ja na przykład postanowiłem napisać jakiś wiersz w haiku, bo nigdy wcześniej nie próbowałem tej formy. Państwo możecie śpiewać, tańczyć, malować, fotografować. Wierzę, że dzięki temu świat stanie się  mniej groźny, a my szczęśliwsi. Efekty naszych działań umieścimy w na stronach internetowych KOK.

                                                                                             Z poważaniem

                                                                                             Sławek Animucki