Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/teb/2/16/1f642.png'

Zdalne warsztaty w KOK

WARSZTATY TAŃCA NOWOCZESNEGO
 
Wywiady o TAŃCUjących to cykl rozmów Damiana Wasiuty - instruktora tańca z Uczestnikami zajęć tanecznych w Kórnickim Ośrodku Kultury, którzy w każdy poniedziałek korzystają z zajęć hip-hop, latino, taniec użytkowy, taniec towarzyski. TAŃCUjący zechcieli wciąż udział w projekcie i opowiedzieć o swojej tanecznej podróży w Kórnickim Ośrodku Kultury.
Dzisiaj o tańcu opowiada Anita.
 
Jak zaczęła się Twoja podróż do świata tańca?
ANITA: Pierwszy raz styczność z tańcem miałam w przedszkolu na dodatkowych zajęciach baletowych. Tańczyłam balet do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Kiedy zrezygnowałam trafiłam na zajęcia do KOK-u.


2. Kto i co Cię inspiruje?
ANITA: Bardzo inspiruje mnie Gallen Hooks i Jojo Gomez. Obie te kobiety zawzięły się w sobie, przeszły przez wiele niepowodzeń i spełniły marzenie o karierze. Oprócz tego starają się rzucać sobie wyzwania w tańcu, wychodzić ze strefy komfortu, a w każdą choreografię wkładają 120% emocji i autentyczności. Równie ważna jest dla mnie Dominika Nahajowska i Jojo Diggs. Zaczęły tańczyć późno, a są niesamowite w tym co robią i udowadniają, że nigdy nie jest za późno by zacząć.

3. Jaki taniec jest Twoim ulubionym i dlaczego?
ANITA: Każdy, który tańczy osoba będąca pasjonatem. Nie ma nic piękniejszego niż widok osoby szczęśliwej, że może tańczyć.

4. Do czyjego „ideału” jest Ci najbliżej?
ANITA: Nie mam ulubionego.

5. Kto polecił Tobie taneczne zajęcia w Kórnickim Ośrodku Kultury (KOK)?
ANITA: Nikt. Moja mama znalazła informacje o KOK-u w Internecie.

6. Jak opiszesz swoje pierwsze taneczne  zajęcia w KOK?
ANITA: Byłam bardzo zestresowana, bo jako dziecko nie czułam się pewnie wśród duże grypy nowych osób. Pamiętam uśmiech instruktora i głośną muzykę, która bardzo mi się podobała.

7. Dlaczego wybierasz taneczne zajęcia w KOK?
ANITA: Kluczowy był dla mnie czas dojazdu. Nie było to więcej niż dziesięć minut. Ponadto ważna dla mnie była możliwość występu na scenie i zaprezentowania swoich umiejętności.

8. Jak opiszesz zajęcia, na które uczęszczasz?
ANITA: Grupa była pomocna, choć istotnym problemem była różnica wieku dochodząca nawet do 7lat(najpierw byłam najmłodsza, później jedną z najstarszych). Utrudniała ona spojenie całości grupy, jednak osoby  w podobnym wieku były zgrane.

9. W zajęciach najbardziej interesuje mnie...?ANITA: Nie tylko w KOKu, ale wszędzie gdzie byłam interesowało mnie poszerzenie moich umiejętności, zdobycie rzetelnej wiedzy z dobrego źródła, nauka poprawnej techniki oraz dobra, zgrana grupa i możliwość wystąpienia w pokazie lub wyjazdu na zawody.

10.  Co daje Tobie udział w tej właśnie grupie?
ANITA: Kiedy byłam w mojej ostatniej grupie miałam najdłuższy staż ze wszystkich tańczących a układy nie stanowiły wyzwania więc było to miejsce, gdzie mogłam się odstresować, pobawić się tańcem i obserwować pracę instruktorską. Gdy byłam najmłodsza musiałam gonić grupę, to było jedno z największych wyzwań, ale też jedna z najlepszych możliwości rozwoju jaką miałam. Wtedy też zrobiłam największy progres.

11.  Co się Tobie najbardziej podoba w zajęciach?
ANITA: Podoba mi się dobra, przyjazna atmosfera.

12. Co czujesz gdy tańczysz? 
ANITA: Często stres, bo chcę  być najlepsza jak tylko mogę, a do mojego celu jest mi daleko. Jednak kiedy nie skupiam się na tym, to jest największe uczucie szczęścia jakie można sobie wyobrazić. Każdy nowy opanowany krok, choreografia, ukończone wyzwanie, lepsze zakresy, dają kopa do dalszego działania.

13. Jaki „smak” według Ciebie ma taniec?
ANITA: To smak wysiłku często kiedy ma się już dosyć powtarzania, potu, czasem łez frustracji czasem szczęścia. Jednak przede wszystkim to smak zwycięstwa kiedy mimo wszystko nie podajesz się i pokonujesz wszystkie przeciwności. Stanie na scenie wraz z grupą zbierając oklaski po udanym występie-bezcenne.

14. Co według Ciebie decyduje o dobrej atmosferze podczas zajęć?
ANITA: Wkład instruktora. Ludzie przychodząc na pierwsze zajęcia taneczne bardzo często mają w sobie strach przed wyglądaniem głupio. Nie znają się nawzajem, czują nieufność. Najlepszą atmosferę buduje więc osoba prowadząca kawałek po kawałku rozbrajająca lęki i pośrednio spajająca grupę. Zgranie, możliwość otrzymania pomocy oraz konstruktywnej krytyki wraz z jasnymi wskazówkami decydują o dobrej atmosferze.

15. Jak odbierasz dobór muzyki, układów, choreografii proponowanych podczas zajęć?
ANITA: Muzyka w większości bardzo mi się podoba. Choreografie są bardzo dobrze złożone dla osób, które są „świeżynkami”. Jednak w miarę wzrostu naszych umiejętności mogą stawać się mniej wymagające i interesujące.

16. Emocja czy Technika w tańcu i dlaczego?
ANITA: Kiedyś powiedziałabym, że emocje bo technika to moja zmora. Teraz uważam, że oba. Nawet najlepszy technicznie układ będzie suchy bez emocji. Z kolei technika pozwala nam precyzyjniej wyrażać emocje, tak by były zrozumiałe w odbiorze.

17. Co w Tobie zmienia taniec?
ANITA: Taniec dał mi poczucie przynależności. Najlepsze osoby jakie znam są właśnie tancerzami. Dał mi odwagę do występowania przed ludźmi, wyrażania swoich emocji. Taniec też pokazał mi ile mam siły i ambicji, której żadna inna część mojego życia nie potrafiła wydobyć

18. Jak długo korzystasz z zajęć tanecznych w KoK?
ANITA: Korzystałam z nich jakieś 10 lat. Prawie całą moją dotychczasową drogę taneczną.

19. Komu możesz polecić zajęcia w KoK ?
ANITA: Każdemu kto chce rozpocząć swoją przygodę z tańcem. To genialne miejsce, a jeśli grupa będzie podobnie zaangażowana, sądzę, że nawet na dalszym etapie kariery tanecznej będzie można korzystać z tych zajęć na dalszym etapie rozwoju tanecznego.

20. Dokończ zdanie:
Tańczę bo to moja pasja i daje mi ona dużo radości i szczęścia.
Tańczę jakbym wcale nie była po godzinnym treningu. Zawsze z tą samą energią.
Tańczę kiedy mam na to czas.
Tańczę i nie chcę przestać, bo od zawsze było to coś wyjątkowego w moim życiu i coś o czym marzyłam od samego początku.

 


 Damian Wasiuta
 
 
 
CHÓR CASTELLUM CANTANS
 
Drodzy, przesyłam materiał, który pomoże nam przygotować się do świątecznego projektu.
Wasze zadanie to słuchanie i nauka tematu tej kolędy.
Dobrej pracy!
Wasz dyrygent 🙂 Dariusz Tabisz
 

PRACOWNIA PLASTYCZNA W KOK

25.11.2020
25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia, proponuję pracę plastyczną przedstawiającą bohatera.
"Misie bywają różne, ale w tym dniu wszystkie mają swoje święto! Ten niedźwiadek wykonany przez dzieci ma stemplowane gąbeczką futerko, fakturowane tło, a żeby w mroźne dni nie było mu zimno, szyję dzieci owinęły mu ciepłym szalikiem."
Przysyłajcie podpisane prace na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zamieścimy Wasze prace na stronach KOK.
Poniżej misie jako inspiracje.
 
 
 
Proponuję pracę inspirowaną twórczością Vincenta Van Gogha. Jako główną inspirację cykl obrazów pt: Słoneczniki. Artysta wielokrotnie malował ten motyw, dzięki temu powstało wiele pięknych obrazów.
Proponuję aby dzieci obejrzały obrazy, następnie inspirując siędowolnym stworzyły swoją wersję"Słoneczników"
Można malować, rysować, wyklejać lub robić to wszystko na raz. Przyjemnego tworzenia.
Przysyłajcie podpisane prace na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zamieścimy Wasze prace na stronach KOK.
Sylwia Grabarczyk.
 
 
 
 
PRACOWNIA FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ W KOK
 25.11.2020

Najnowsze zadania domowe.

Temat pracy domowej "Deszcz"  https://5e78afe3756de.site123.me/tematy#5f6a6ab7cf998

Pozdrawiam Paweł :)

 
Zadania domowe.
 
 
 
Elizeusz i Paweł Cieślik
 
 
 
CHÓR MAGNOLIE I SENIORITKI
 
1. Spotkanie online w sprawie akcji organizowanej przez Akademię Muzyczną w Poznaniu Cała Polska śpiewa z Poznańskimi Słowikami(materiały w załączniku)
2. Spotkanie online w sprawie akcji organizowanej przez Głos Wielkopolski wraz z Urzędem Wojewódzkim "Śpiewanie na 102". W wydarzenie zaangażowani są Wielkopolscy artyści, jest to hołd złożony bohaterom w 102. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
W ramach akcji ŚPIEWANIE NA 102 zaproszeni do wspólnego nagrania goście uczczą rocznicę wspólnym odśpiewaniem pieśni powstańczej. 27 grudnia na stronie www.27grudnia.pl odbędzie się specjalna premiera nagrania w nowej, współczesnej aranżacji „Marsylianki Wielkopolskiej” w wykonaniu poznańskich muzyków.
Pozdrawiam serdecznie.
Ewa Wodzyńska