Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim 16 marca 2018 godz. 19.00

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 530

Spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim 16 marca 2018 godz. 19.00

Bośnia i Hercegowina, państwo federacyjne, istniejące od 1992 roku, którego stolicą jest słynne, oblężone w latach 90` miasto – Sarajevo. Najsmutniejsze państwo Półwyspu Bałkańskiego, do dziś naznaczone tragicznym piętnem wojny, naznaczone ruinami ponad ziemią, minami w ziemi oraz w umysłach mieszkańców tego państwa. Teren najlepiej chyba określony mianem „bośniackiego haosu”. A jednocześnie piękny, jak to Bałkany, przyrodniczo, geograficznie i geologicznie teren.
Wymarzony dla jeźdźców 4x4, pełen bezdroży, przepięknych widoków na szczytach połonin, szlaków prowadzących, zdawałoby się „donikąd”. A prowadzących w górskie jeziora, wioski zagubione w górach na wysokości niewiele mniejszej, niż Kasprowy Wierch przy śladowej liczbie turystów.
To wreszcie kraj wielu wyznań i niestety miejsce, w którym każda z tych nacji uważa za stosowne zaakcentować swoją wyższość nad innymi.
Odwiedzimy zarówno stolicę, z jej smaczkami (stadion Kośevo, tunel nadziei), jak i najwyższe połoniny, miasta-symbole , hity turystyczne oraz miejsca, które „odkryliśmy” dla siebie, ale się nimi podzielimy!

Wyniki XVI Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej.

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 386

 

Kórnik, 9 marca 2018.

 

Protokół jury XVI Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej.

 

Jury w składzie:

 

Jerzy Cepka - przewodniczący

Ewa Wodzyńska

Sławomir Animucki

 

po wysłuchaniu uczestników XVI Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

I grupa (klasy 0-III)

 

I miejsce: Natasza Jarmuszkiewicz, Weronika Potocka  

 

II miejsce: Michalina Roemer, Zuzanna Raźniewska,

 

III miejsce: Zofia Błaszak, Marta Majewska,

 

Wyróżnienie: Michał Roth

 

II grupa (klasy IV-VI)

 

I miejsce: Filip Sznura          

II miejsce: Maja Biernat, Julia Pelczyńska

III miejsce: Patrycja Ogórkiewicz, Anna Galubińska, Natalia Morszner, Blanka Mazurkiewicz

Wyróżnienie: Aleksandra Czapkiewicz

 

III grupa (klasy VII oraz I i II klasy gimnazjum)

 

I miejsce: Anna Pelczyńska  

II miejsce: Emilia Pawlak, Karolina Szymaniak

Wyróżnienie: Zuzanna Jaskólska, Anna Matuszewska

 

zespoły wokalne.

 

Wyróżnienie za kostiumy: Julia Stróżniak, Maria Stelmaszyk

 

          

 

 

 

 

Informacja o wynikach naboru na stanowisko głównej księgowej w Kórnickim Ośrodku Kultury w Kórniku

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 429

Informacja o wynikach naboru na stanowisko

głównej księgowej w Kórnickim Ośrodku Kultury w Kórniku w wymiarze 1/2 etatu oraz na stanowisko administracyjno-biurowe w wymiarze 1/2 etatu.

Informuję, że w wyniku zakończenia procedury naboru na w/w stanowisko

Komisja Konkursowa wybrała :

Panią Annę Andrzejewską

zamieszkałą w Biernatkach

Uzasadnienie dokonanego wyboru:

Pani Anna Andrzejewska  posiada  wykształcenie wyższe, kierunek ekonomia. Wcześniej zajmowane stanowiska pracy i wykonywane obowiązki  pozwoliły jej zdobyć doświadczenie z zakresu księgowości ogółem a także księgowości budżetowej.  Jest osobą komunikatywną, wypowiadała  się w sposób jasny, poprawny i zdecydowany. Odpowiedziała poprawnie na wszystkie zadane pytania.

 

Sławomir Animucki

Ferie zimowe w KOK 2018

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 860

Kórnicki Ośrodek Kultury
zaprasza dzieci i młodzież szkolną od lat 7 na ZIMOWE WARSZTATY RADIOWE.
„RADIO – TEATR WYOBRAŹNI”
12 - 16 lutego 2018
19 - 23 lutego 2018
w godz. 10.00 - 14.00
W PROGRAMIE:
ZAPOZNANIE Z TAJNIKAMI PRACY DZIENNIKARZA RADIOWEGO:

PRACA Z MIKROFONEM, PRZEPROWADZENIE WYWIADU, RELACJI
I REPORTAŻU

TWORZENIE SŁUCHOWISKA:
OPRACOWANIE SCENARIUSZA I DIALOGÓW, INTERPRETACJA
GŁOSOWA TEKSTU,
EFEKTY DŹWIĘKOWE, SPOSOBY NAGRYWANIA.

PLANOWANYM EFEKTEM WARSZTATÓW BĘDZIE SŁUCHOWISKO RADIOWE
W WYKONANIU UCZESTNIKÓW.

PONADTO:
PREZENTACJA SŁUCHOWISK RADIOWYCH
GRY I ZABAWY

Prowadzenie:
Danuta Błaszak – radiowiec
Marlena Filipiak – etnograf
Piotr Mastalerz – artysta plastyk
Sławomir Animucki - reżyser

Zapisy pod nr tel. 503 016 249 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt warsztatów 50 zł za tydzień.

Spotkanie z Martą Czarnecką malarką nominowanego do Oscara filmu "Twój Vincent"

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 542

Spotkanie z Martą Czarnecką malarką nominowanego do Oscara filmu "Twój Vincent" 23 lutego 2018 godz. 19.00

Kórnicki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z jedną ze 125 malarzy, którzy pracowali przy produkcji filmu „Twój Vincent”. Nominowany do Oskara, wyjątkowy w swej formie film animowany wymagał wysiłku, cierpliwości i talentu na miarę benedyktynów, by uzyskać efekt wejścia w świat opowiedziany obrazami Vincenta van Gogha. Marta Czarnecka namalowała 430 obrazów spośród 65000 umożliwiających powstanie 95 minutowego filmu. O tajemnicach powstawania tego wyjątkowego dzieła opowie 23 lutego br. o godzinie 19.00 w siedzibie Kórnickiego Ośrodka Kultury.

 

Kórnicki Mikołaj 2017

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 1212

W sobotę 9 grudnia na rynku w Kórniku odbyła się coroczna impreza plenerowa Kórnicki Mikołaj. Chcąc zachęcić znamienitego gościa do szybkiego przybycia kórniccy artyści przygotowali krótkie pokazy. Wystąpiły Kórnicka Orkiestra Dęta ks. Józefa Poniatowskiego, Dziecięca grupa baletowa Skarbnica talentów, ZPiTZK Władysie oraz Chór Viva La Musica ze SP nr 1. Kórnicki Mikołaj 2017 r. oczywiście przybył i co ciekawe okazał się bardzo wyrośnięty. Jego świta z reniferem Rudolfem elfami, aniołem i diabłem również zaskakiwała rozmiarem. Było zabawnie, ciekawie i czarownie. Śnieg iskrzył się w kolorowych światełkach, dzieci otwierały zdziwione buzie patrząc na kórnicką Białą Damę, która urosła o całe piętro, a Mikołaj ze swym orszakiem wykonywał tajemne sztuczki z ogniem, śniegiem i akrobatycznym wdziękiem. Nie zabrakło życzeń od włodarzy miasta i gminy Kórnik. Burmistrz Jerzy Lechnerowski, wraz z kórnicka Białą Damą 2017 r. Dominiką Andrzejczak uroczyście odpalił iluminację choinki na kórnickim rynku. Wiceburmistrz Przemysław Pacholski wraz z instruktorką KOK z Pracowni tkaniny artystycznej Karoliną Janikowską oraz dyrektorem KOK Sławkiem Animuckim wręczył nagrody zwycięzcom I Kórnickiego Festiwalu Przedmiotów Artystycznych. Były cukierki, podskoki i gorąca czekolada w Bistro Oskar. Kto był ten się cieszył! Kto nie był, niech żałuje.

I Kórnicki Festiwal Przedmiotów Artystycznych "Guzik z pętelką.”

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 1018

Regulamin I Kórnickiego Festiwalu Przedmiotów Artystycznych "Guzik z pętelką.”

Organizatorem konkursu jest Kórnicki Ośrodek Kultury, ul. Prowent 6, Kórnik.

Celem konkursu jest prezentacja i promocja lokalnej twórczości osób dorosłych  z zakresu szeroko pojętego rękodzieła oraz zorganizowanie miejsca do wspólnej wymiany doświadczeń dobrych praktyk oraz integracja lokalnej społeczności.

Termin zgłaszania prac upływa 01.12.2017r.

Prace można zgłaszać w następujących kategoriach:

 1. Człowiek (szycie, szydełko, druty – przedmioty codziennego użytku, służące bezpośrednio człowiekowi, np. szalik).

 2. Wnętrze (wystrój okien, tkactwo, makrama - przedmioty codziennego użytku, związane bezpośrednio z wnętrzem.

 3. Rytuał (ozdoby świąteczne, choinkowe, zabawki i inne).

Zgłoszenie powinno zawierać:

 1. Formularz zgłoszeniowy, osobno dla każdej pracy. (do pobrania - Tutaj)

 2. Dokumentację fotograficzną zgłoszonej pracy (max. 3 fotografie w formacie .jpg nie przekraczające rozmiaru 1 MB każda). Każde zdjęcie powinno być opisane nazwiskiem, imieniem autora oraz tytułem pracy.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po przesłaniu zgłoszeniu organizatorzy poinformują drogą mailową, że zgłoszenie dotarło. W przypadku braku kontaktu ze strony organizatora powyżej 7 dni od terminu zgłoszenia prosimy o kontakt.

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo lub telefonicznie o przyjęciu na festiwal, lista osób przyjętych zostanie również opublikowana na stronie internetowej Kórnickiego Ośrodka Kultury.

Ilość nadesłanych prac nie może przekraczać trzech sztuk.

Po zakwalifikowaniu do festiwalu uczestnicy powinny dostarczyć prace do siedziby organizatora (ul. Prowent 6, Kórnik) do 05.12.2017r. Każda praca powinna być podpisana imieniem, nazwiskiem autora i tytułem.

Na początku grudnia jury wyłoni prace, które zostaną zaprezentowane na festiwalu oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Jury zastrzega sobie prawo do nie dopuszczenia do festiwalu prac o niskim poziomie artystycznym lub technicznym.

Wernisaż prac odbędzie się 09.12.2017r. o godz. 16.00 w budynku Ratusza na kórnickim rynku.

Odbiór prac nastąpi po zakończeniu festiwalu, prace można odbierać osobiście lub po uzgodnieniu z organizatorem przesyłką pocztową (koszt przesyłki ponosi autor pracy). Organizator nie zapewnia ubezpieczenia prac na czas transportu oraz ekspozycji. Uczestnicy mogą ubezpieczyć prace we własnym zakresie.

Wysłanie zgłoszenia na Festiwalu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu, zgodą na bezpłatne publikowanie fotografii prac w mediach, Internecie i publikacjach dotyczących Festiwalu oraz na przetwarzanie danych zawartych w zgłoszeniu na potrzeby realizacji Festiwalu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. 2014nr0poz. 1182).

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość publikacji prac w mediach społecznościach, serwisach społecznościach, katalogach i ulotkach związanych z organizacją Festiwalu bez dodatkowego honorarium.

Zgłaszający wysyłając Formularz zgłoszeniowy oświadczają, że są autorami zgłoszonych prac i prace te nie są obciążone żadnymi prawami na rzecz osób trzecich.

Wszelkie kwestie nieuregulowane niniejszym Regulaminem będą rozstrzygane na bieżąco przez Organizatora.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej "Władysie"

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 1811

Wakacje trwają. Jednak Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej Władysie już rozpoczął nowy sezon. 26 sierpnia wystąpił na Dożynkach Gminy Kórnik w Czmoniu. Następnego dnia na Powiatowym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Lusowie. Wystąpiły tam min. zespoły z Turcji, Litwy, Węgier a także Wielkopolski. Świetny występ ZPiTZK pokazuje, że każdy kolejny występ stawia nasz zespół na coraz to wyższym poziomie. Serdeczne podziękowania dla rodziców oraz instruktorów Krystyny Polachowskiej i Bartka Gzyla za opiekę i ciężką pracę, która zaowocowała tak wspaniałymi wynikami.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej "Władysie" w Pradze

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 1842

Od 14 do 17 lipca 2017 roku Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej "Władysie" był w Pradze na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym. Prezentowały się tam zespoły z całego świata min. Grecji, Rumunii, Litwy czy Rosji. Oprócz bardzo dobrego występu w sobotę, zespół zwiedził także Pragę.

FESTYN KÓRNICKIE WIANKI 24 CZERWCA 2017

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 3289

Festyn Kórnickie Wianki na Prowencie 24 czerwca 2017.

 

Widowisko "Żywioły"

W swojej treści nawiązuje do tradycji nocy świętojańskiej i nie rozłącznej z nią potęgi żywiołów. Woda , wiatr, ogień  i powietrze będą przeplatać się z motywem miłości. Miłosław i Miłosława to bohaterowie naszej opowieści a ich miłość jest tak potężna jak przedstawiane żywioły.

Noc Kupały była jedyną nocą w roku kiedy to pary mogły się łączyć według tradycyjnych obrządków : wianek puszczany na wodę, wyławiany przez ukochanego i oddawany wybrance, był symbolem oddania i wyboru partnera, a wspólny skok przez ognisko był  wyborem wspólnej drogi na życie. I tak jak niezbędne w naszym życiu są żywioły tak Miłość jest istotą naszego istnienia. Zatem zapraszamy na opowieść pisaną wiatrem ,wodą i ogniem, z przeplatanym motywem Miłości jako najważniejszego elementu życia i istnienia człowieka.

 

Partnerzy:

  

 

 

Fotorelacja:

Wakacyjne warsztaty artystyczne w KOK

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 2243

 

Wakacyjne warsztaty artystyczne w KOK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ OD LAT 8

od 26.06. do 30.06. oraz od 03.07. do 07.07.2017.
w godz. 10.00- 14.00

W PROGRAMIE:

Warsztaty rzeźbiarskie - tworzenie obiektów z drewna
Warsztaty malarskie - zdobienie plenerowych obiektów artystycznych. Renowacja mebli za pomocą farb kredowych.
Warsztaty ceramiczne - lepienie z gliny naczyń, wypalanie,
toczenie na kole garncarskim
Warsztaty poetyckie - tworzenie krótkich form poetyckich

Zajęcia poprowadzili:
Beata Pflanz, Renata Janiak, Tomasz Akusz, Piotr Mastalerz, Anna Kopaszewska, Jarosław Janas, Krzysztof Wiza, Sławomir Animucki, Marlena Filipiak, Andrzej Filipiak

 

 

Sponsorzy:

XXIV Kórnickie Spotkania z Białą Damą - relacja

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 1404

Szanowni Państwo!

XXIV Kórnickie Spotkania z Białą Damą za nami. Po dwuletniej przerwie wróciły na kórnicki Prowent - miejsce urodzin naszej noblistki - Wisławy Szymborskiej. Planując imprezę wierzyliśmy, że umożliwimy kontakt z kulturą godną tak znamienitej artystki i że święto naszej gminy stanie się świętem sztuki.
Tradycyjnie pojawiła się Biała Dama 2017 - Dominika Andrzejczak oraz artyści zarówno z naszej gminy, jak i goście specjalni. W nowych, wspaniałych strojach, w nowych programach wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej Władysie. Dziś to cztery grupy zarówno w wieku przedszkolnym, szkoły podstawowej, gimnazjum, jak i dorosłych. Po nich zaprezentowali się znakomici tancerze grup prowadzonych przez Damiana Wasiutę. Ten taneczny charakter spotkania kontynuowali w sobotni wieczór artyści Teatru Wielkiego w Poznaniu. Solistów i balet poznańskiej opery mogliśmy podziwiać w przebojach muzyki filmowej. To ten koncert stanowił dla mnie swoisty eksperyment. Rzadko w trakcie imprez plenerowych sięga się po tak wyrafinowaną formę sztuki. Gwiazdą wieczoru był Michał Szpak i patrząc na frekwencję również On nie zawiódł. Na koniec, pokaz sztucznych ogni rozświetlił kórnickie niebo.
W niedzielę 21 maja, bawili nas artyści przedszkoli i szkół naszej gminy w ramach bloku kulturalnego „Kórnickie Gwiazdy Kultury“. Wystąpili również seniorzy chórów Magnolie i Senioritki. Nagła śmierć Zbigniewa Wodeckiego napełniła nas smutkiem. Odwołując koncert mieliśmy świadomość, że nie da się artysty tej klasy zastąpić. Wiemy jednak, że show musi trwać. Zaproszenie zespołu Leszcze z wokalistą Kacprem Kuszewskim pozwoliło chociaż w pewnym stopniu oswoić smutek.
Na zakończenie, w kórnickiej farze odbył się wyjątkowy koncert. Wokaliści i połączone chóry z Poznania i Kórnika pod dyrygenturą Dariusza Tabisza zaprezentowały „Magnificat” Johna Ruttera.
Poza sceną główną działy się jeszcze inne wydarzenia artystyczne. Po raz piąty odbył się Festiwal Rzeźby w Drewnie oraz warsztaty artystyczne. Nie brakowało też stoisk z jedzeniem oraz urządzeń rekreacyjnych. Odwiedzili nas również motocykliści z grupy Mad Dogs oraz miłośnicy motocykli zabytkowych.
Całość XXIV Kórnickich Spotkań z Białą Damą po raz pierwszy była prezentowana na dwóch telebimach, a część programu transmitowana na You Tube.
Dziękując za pomoc wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie: artystom, sponsorom i obsłudze zapraszam na kolejne imprezy organizowane przez KOK.
SŁAWOMIR ANIMUCKI, PIOTR MASTALERZ

Spotkanie z Tomaszem Raczkiem

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 2667

W ramach Klubu Dobrego Filmu 14 czerwca 2017 godz. 19.00 odbyło się spotkanie z Tomaszem Raczkiem. Krytyk filmowy, publicysta i wydawca przybliżył słuchaczom na czym polega pojęcie "Kinopassana" czyli sztuka oglądania filmów. Spotkanie trwało prawie trzy godziny.W nowym sezonie artystycznym planowane jest kolejne spotkanie z Panem Tomaszem Raczkiem w ramach kinoterapi.

XXIV Kórnickie Spotkania z Białą Damą 20 -21 maja 2017

 • Tomek
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 6599
UWAGA! Koncert Zbigniewa Wodeckiego  JEST ODWOŁANY Z POWODU CHOROBY ARTYSTY
Sobota, 20 maja, 2017
Godz. 12:00

Otwarcie XXIV Kórnickich Spotkań z Biała Damą.
Omówienie programu święta.

Godz. 12:30

Festiwal Rzeźby w Drewnie połączone z wystawą rzemiosła artystycznego

Blok motoryzacyjny
12:40-13:30

Pokaz zabytkowych motocykli

Blok oficjalny
Godz. 16:00

Oficjalne otwarcie XXIV Kórnickich Spotkań z Białą Damą

Blok Kórnickich Gwiazd Kultury.
Godz. 16:30
Godz. 17:20

Występ gości z Bukowiny Tatrzańskiej

Godz. 18:00

Występ zespołów tanecznych z KOK w choreografii Damiana Wasiuty

Godz. 19:00

Show rzeźbiarskie piłami łańcuchowymi

Gwiazdy wieczoru
Godz. 19:30
Godz. 21:30
Pokaz sztucznych ogni
Godz. 22:55
 
Blok Taneczny, czyli dyskoteka z Białą Damą
Godz. 23:15

Taneczne pożegnanie Białej Damy dj Posthouse – Piotr Sarnowski i dj Retrorapido – Piotr Chmielnik

Zakończenie
Godz. 0:00
 
Niedziela, 21 maja, 2017
Blok rekreacji, smaków i handlu
Blok Kórnickich gwiazd kultury
Występy dzieci, młodzieży i dorosłych gminy Kórnik
13:30 - 16:30
 
Godz. 13:30

Występ dzieci z przedszkola "Śpiewający Włóczykije" oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Borówcu

Godz. 13:50

Występ dzieci z Kółka Tanecznego Szkoły Podstawowej im. Jana Wójkiewicza w Radzewie

Godz. 14:20

Występ Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie

Godz. 14:40

Występ Szkoły Podstawowej nr 2 w Kórniku

Godz. 15:00

Występ baletu Skarbnica talentów KOK

Godz. 15:20

Występ Gimnazjum w Robakowie

Godz. 15:40

Występ Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku

Godz. 16:00

Występ chórów Magnolie i Senioritki

Gwiazda popołudnia
Godz. 17:00
Kościół pw. Wszystkich Świętych w Kórniku
Godz. 19:00

JOHN RUTTER “MAGNIFICAT” - Koncert w ramach obchodów 90-lecia Radia Poznań oraz 60-lecia Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego współorganizowany przez Kórnickie Towarzystwo Śpiewacze Koncert transmitowany za pomocą telebimu na kórnicki rynek.

Program imprez sportowych Biała Dama 2017
18.05.2017

XXIII Bieg i Nordic Walking z "Białą Damą"
KCRiS BŁONIE

20.05.2017

Zawody wędkarskie

Prowent od godziny 7.00 do 12.00. Zawodnik musi posiadać aktualny znaczek członkostwa w kole PZW na rok 2017. Telefon kontaktowy 695 623 417. Ilość miejsc ograniczona. Konieczne pozwolenie na jezioro Kórnickie.

28.05.2017

Memoriał Sławka Smolińskiego.
Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kórniku. OAZA Kórnik.

 

Więcej na : http://www.bialadama.kornickiosrodekkultury.pl

 SPONSORZY:

             

 

 

 

 

Szanowni Państwo!

Informujemy, że kompleksową obsługą handlową w trakcie XXIV Kórnickich Spotkań z Białą Dama 2017  zajmuje się firma

GALERIA PERLEGAL

tel. 502 380 333 

Czytaj więcej

Wyniki XV Festiwalu Młodych Muzyków 2017

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 3204

 

 

 

XV FESTIWAL MŁODYCH MUZYKÓW – KÓRNIK 2017

 

WYNIKI

 

I INSTRUMENTY RÓŻNE (wszystkie roczniki)

 

I miejsce:

Michalina Tabaka ze Stęszewa

Michalina Woźniak z Suchego Lasu

 

II miejsce

Tymoteusz Sobczyk z Kamionek

Karina Dudziak z Kościana

III miejsce

Zofia Piątkowska z Borówca

Klaudia Nowak z Sędzin

 

Wyróżnienie

Jan Bartosiewicz z Poznania

Zofia Hyjek z Suchego Lasu 

II FORTEPIAN – GRUPA MŁODSZA (roczniki 2010 - 2007)

 

I miejsce

Bogusław Kowalski z Kórnika

Izabella Gorwa z Poznania

 

II miejsce

Veronika Chmura z Kórnika

 

            III miejsce

Leonia Cardet z Kamionek

 

III FORTEPIAN – GRUPA ŚREDNIA (roczniki 2006 – 2004)

 

I miejsce

Maria Galubińska z Kórnika

 

II miejsce

Anna Galubińska z Kórnika  

Krzysztof Pędzich ze Stęszewa

Maja Walczak z Kostrzyna

 

III miejsce

Aleksander Wiśniewski z Kamionek

 

IV FORTEPIAN – GRUPA STARSZA (roczniki 2002 - 1999)

 

I miejsce

Filip Jarzyński z Murowanej Gośliny

Stanisław Kowalski z Kórnika

 

II miejsce

Mikołaj Gulczyński z Mieczewa

 

Wyróżnienie

Weronika Hejman ze Strykowa

 

 

 

Jaja w Kórniku

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 3203

Istnieje tradycja zdobienia jaj i dzielenia się nimi w czasie świąt wielkanocnych. To właśnie dlatego jaja pojawiły się na rynkach w Bninie i w Kórniku. I to jaja szczególne. Nie tylko duże, ale też niezwykle zdobione.
Pomysł Burmistrza Jerzego Lechnerowskiego oraz Prezesa WODKOMu Włodzimierza Matuszaka, aby artyści zajęli się tym przedsięwzięciem, przyniósł zaskakujące efekty. Nie będę omawiał każdej z 13 prac. Wspomnę o niektórych. Jajo Piotra Mastalerza zdobione przetworzonymi kodami QR i pozwalające przenieść się w świat wirtualny, inspirowane było w kształcie i kolorystyce abstrakcją geometryczną Pieta Mondriana. Tomasz Akusz przeniósł na jajo motywy baśniowe, które chętnie wykorzystuje w swej malarskiej twórczości. Beata Pflanz swoje abstrakcyjne formy zdobnicze nasyciła niezwykle energetycznymi kolorami, z których słynie. Adam Gillert czynność szkicowania zamienił w senny pejzaż kórnickiego rynku. Jarosław Janas wykorzystał technikę sitodruku do przekształcenia widoku kórnickiego zamku w ornament pełen niepokoju i tajemnic. Wreszcie Sylwia Grabarczyk wykorzystała znany każdemu mieszkańcowi gminy motyw czarnego kura z legendy o Białej Damie. Do kolorystyki herbu Kórnika i Bnina nawiązuje barwą rzeźba kury i kurczaków. Natomiast, wiersze o jaju mojego autorstwa pozwoliły nadać całej wystawie lekkiego i zabawowego charakteru. W ten sposób, wpisując się w tradycję zaproponowaliśmy świeże spojrzenie. A tym, którzy przywiązani są do klasycznych motywów pisanek zawsze pozostaje ich własnoręczne wykonanie lub spojrzenie w telewizor. Wesołych świąt.
Sławomir Animucki.