Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

I Kórnicki Festiwal Przedmiotów Artystycznych "Guzik z pętelką.”

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 178

Regulamin I Kórnickiego Festiwalu Przedmiotów Artystycznych "Guzik z pętelką.”

Organizatorem konkursu jest Kórnicki Ośrodek Kultury, ul. Prowent 6, Kórnik.

Celem konkursu jest prezentacja i promocja lokalnej twórczości osób dorosłych  z zakresu szeroko pojętego rękodzieła oraz zorganizowanie miejsca do wspólnej wymiany doświadczeń dobrych praktyk oraz integracja lokalnej społeczności.

Termin zgłaszania prac upływa 01.12.2017r.

Prace można zgłaszać w następujących kategoriach:

 1. Człowiek (szycie, szydełko, druty – przedmioty codziennego użytku, służące bezpośrednio człowiekowi, np. szalik).

 2. Wnętrze (wystrój okien, tkactwo, makrama - przedmioty codziennego użytku, związane bezpośrednio z wnętrzem.

 3. Rytuał (ozdoby świąteczne, choinkowe, zabawki i inne).

Zgłoszenie powinno zawierać:

 1. Formularz zgłoszeniowy, osobno dla każdej pracy. (do pobrania - Tutaj)

 2. Dokumentację fotograficzną zgłoszonej pracy (max. 3 fotografie w formacie .jpg nie przekraczające rozmiaru 1 MB każda). Każde zdjęcie powinno być opisane nazwiskiem, imieniem autora oraz tytułem pracy.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po przesłaniu zgłoszeniu organizatorzy poinformują drogą mailową, że zgłoszenie dotarło. W przypadku braku kontaktu ze strony organizatora powyżej 7 dni od terminu zgłoszenia prosimy o kontakt.

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo lub telefonicznie o przyjęciu na festiwal, lista osób przyjętych zostanie również opublikowana na stronie internetowej Kórnickiego Ośrodka Kultury.

Ilość nadesłanych prac nie może przekraczać trzech sztuk.

Po zakwalifikowaniu do festiwalu uczestnicy powinny dostarczyć prace do siedziby organizatora (ul. Prowent 6, Kórnik) do 05.12.2017r. Każda praca powinna być podpisana imieniem, nazwiskiem autora i tytułem.

Na początku grudnia jury wyłoni prace, które zostaną zaprezentowane na festiwalu oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Jury zastrzega sobie prawo do nie dopuszczenia do festiwalu prac o niskim poziomie artystycznym lub technicznym.

Wernisaż prac odbędzie się 09.12.2017r. o godz. 16.00 w budynku Ratusza na kórnickim rynku.

Odbiór prac nastąpi po zakończeniu festiwalu, prace można odbierać osobiście lub po uzgodnieniu z organizatorem przesyłką pocztową (koszt przesyłki ponosi autor pracy). Organizator nie zapewnia ubezpieczenia prac na czas transportu oraz ekspozycji. Uczestnicy mogą ubezpieczyć prace we własnym zakresie.

Wysłanie zgłoszenia na Festiwalu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu, zgodą na bezpłatne publikowanie fotografii prac w mediach, Internecie i publikacjach dotyczących Festiwalu oraz na przetwarzanie danych zawartych w zgłoszeniu na potrzeby realizacji Festiwalu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. 2014nr0poz. 1182).

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość publikacji prac w mediach społecznościach, serwisach społecznościach, katalogach i ulotkach związanych z organizacją Festiwalu bez dodatkowego honorarium.

Zgłaszający wysyłając Formularz zgłoszeniowy oświadczają, że są autorami zgłoszonych prac i prace te nie są obciążone żadnymi prawami na rzecz osób trzecich.

Wszelkie kwestie nieuregulowane niniejszym Regulaminem będą rozstrzygane na bieżąco przez Organizatora.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej "Władysie"

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 598

Wakacje trwają. Jednak Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej Władysie już rozpoczął nowy sezon. 26 sierpnia wystąpił na Dożynkach Gminy Kórnik w Czmoniu. Następnego dnia na Powiatowym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Lusowie. Wystąpiły tam min. zespoły z Turcji, Litwy, Węgier a także Wielkopolski. Świetny występ ZPiTZK pokazuje, że każdy kolejny występ stawia nasz zespół na coraz to wyższym poziomie. Serdeczne podziękowania dla rodziców oraz instruktorów Krystyny Polachowskiej i Bartka Gzyla za opiekę i ciężką pracę, która zaowocowała tak wspaniałymi wynikami.

FESTYN KÓRNICKIE WIANKI 24 CZERWCA 2017

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 1982

Festyn Kórnickie Wianki na Prowencie 24 czerwca 2017.

 

Widowisko "Żywioły"

W swojej treści nawiązuje do tradycji nocy świętojańskiej i nie rozłącznej z nią potęgi żywiołów. Woda , wiatr, ogień  i powietrze będą przeplatać się z motywem miłości. Miłosław i Miłosława to bohaterowie naszej opowieści a ich miłość jest tak potężna jak przedstawiane żywioły.

Noc Kupały była jedyną nocą w roku kiedy to pary mogły się łączyć według tradycyjnych obrządków : wianek puszczany na wodę, wyławiany przez ukochanego i oddawany wybrance, był symbolem oddania i wyboru partnera, a wspólny skok przez ognisko był  wyborem wspólnej drogi na życie. I tak jak niezbędne w naszym życiu są żywioły tak Miłość jest istotą naszego istnienia. Zatem zapraszamy na opowieść pisaną wiatrem ,wodą i ogniem, z przeplatanym motywem Miłości jako najważniejszego elementu życia i istnienia człowieka.

 

Partnerzy:

  

 

 

Fotorelacja:

XXIV Kórnickie Spotkania z Białą Damą - relacja

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 716

Szanowni Państwo!

XXIV Kórnickie Spotkania z Białą Damą za nami. Po dwuletniej przerwie wróciły na kórnicki Prowent - miejsce urodzin naszej noblistki - Wisławy Szymborskiej. Planując imprezę wierzyliśmy, że umożliwimy kontakt z kulturą godną tak znamienitej artystki i że święto naszej gminy stanie się świętem sztuki.
Tradycyjnie pojawiła się Biała Dama 2017 - Dominika Andrzejczak oraz artyści zarówno z naszej gminy, jak i goście specjalni. W nowych, wspaniałych strojach, w nowych programach wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej Władysie. Dziś to cztery grupy zarówno w wieku przedszkolnym, szkoły podstawowej, gimnazjum, jak i dorosłych. Po nich zaprezentowali się znakomici tancerze grup prowadzonych przez Damiana Wasiutę. Ten taneczny charakter spotkania kontynuowali w sobotni wieczór artyści Teatru Wielkiego w Poznaniu. Solistów i balet poznańskiej opery mogliśmy podziwiać w przebojach muzyki filmowej. To ten koncert stanowił dla mnie swoisty eksperyment. Rzadko w trakcie imprez plenerowych sięga się po tak wyrafinowaną formę sztuki. Gwiazdą wieczoru był Michał Szpak i patrząc na frekwencję również On nie zawiódł. Na koniec, pokaz sztucznych ogni rozświetlił kórnickie niebo.
W niedzielę 21 maja, bawili nas artyści przedszkoli i szkół naszej gminy w ramach bloku kulturalnego „Kórnickie Gwiazdy Kultury“. Wystąpili również seniorzy chórów Magnolie i Senioritki. Nagła śmierć Zbigniewa Wodeckiego napełniła nas smutkiem. Odwołując koncert mieliśmy świadomość, że nie da się artysty tej klasy zastąpić. Wiemy jednak, że show musi trwać. Zaproszenie zespołu Leszcze z wokalistą Kacprem Kuszewskim pozwoliło chociaż w pewnym stopniu oswoić smutek.
Na zakończenie, w kórnickiej farze odbył się wyjątkowy koncert. Wokaliści i połączone chóry z Poznania i Kórnika pod dyrygenturą Dariusza Tabisza zaprezentowały „Magnificat” Johna Ruttera.
Poza sceną główną działy się jeszcze inne wydarzenia artystyczne. Po raz piąty odbył się Festiwal Rzeźby w Drewnie oraz warsztaty artystyczne. Nie brakowało też stoisk z jedzeniem oraz urządzeń rekreacyjnych. Odwiedzili nas również motocykliści z grupy Mad Dogs oraz miłośnicy motocykli zabytkowych.
Całość XXIV Kórnickich Spotkań z Białą Damą po raz pierwszy była prezentowana na dwóch telebimach, a część programu transmitowana na You Tube.
Dziękując za pomoc wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie: artystom, sponsorom i obsłudze zapraszam na kolejne imprezy organizowane przez KOK.
SŁAWOMIR ANIMUCKI, PIOTR MASTALERZ

Spotkanie z Tomaszem Raczkiem

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 1495

W ramach Klubu Dobrego Filmu 14 czerwca 2017 godz. 19.00 odbyło się spotkanie z Tomaszem Raczkiem. Krytyk filmowy, publicysta i wydawca przybliżył słuchaczom na czym polega pojęcie "Kinopassana" czyli sztuka oglądania filmów. Spotkanie trwało prawie trzy godziny.W nowym sezonie artystycznym planowane jest kolejne spotkanie z Panem Tomaszem Raczkiem w ramach kinoterapi.

XXIV Kórnickie Spotkania z Białą Damą 20 -21 maja 2017

 • Tomek
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 4901
UWAGA! Koncert Zbigniewa Wodeckiego  JEST ODWOŁANY Z POWODU CHOROBY ARTYSTY
Sobota, 20 maja, 2017
Godz. 12:00

Otwarcie XXIV Kórnickich Spotkań z Biała Damą.
Omówienie programu święta.

Godz. 12:30

Festiwal Rzeźby w Drewnie połączone z wystawą rzemiosła artystycznego

Blok motoryzacyjny
12:40-13:30

Pokaz zabytkowych motocykli

Blok oficjalny
Godz. 16:00

Oficjalne otwarcie XXIV Kórnickich Spotkań z Białą Damą

Blok Kórnickich Gwiazd Kultury.
Godz. 16:30
Godz. 17:20

Występ gości z Bukowiny Tatrzańskiej

Godz. 18:00

Występ zespołów tanecznych z KOK w choreografii Damiana Wasiuty

Godz. 19:00

Show rzeźbiarskie piłami łańcuchowymi

Gwiazdy wieczoru
Godz. 19:30
Godz. 21:30
Pokaz sztucznych ogni
Godz. 22:55
 
Blok Taneczny, czyli dyskoteka z Białą Damą
Godz. 23:15

Taneczne pożegnanie Białej Damy dj Posthouse – Piotr Sarnowski i dj Retrorapido – Piotr Chmielnik

Zakończenie
Godz. 0:00
 
Niedziela, 21 maja, 2017
Blok rekreacji, smaków i handlu
Blok Kórnickich gwiazd kultury
Występy dzieci, młodzieży i dorosłych gminy Kórnik
13:30 - 16:30
 
Godz. 13:30

Występ dzieci z przedszkola "Śpiewający Włóczykije" oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Borówcu

Godz. 13:50

Występ dzieci z Kółka Tanecznego Szkoły Podstawowej im. Jana Wójkiewicza w Radzewie

Godz. 14:20

Występ Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie

Godz. 14:40

Występ Szkoły Podstawowej nr 2 w Kórniku

Godz. 15:00

Występ baletu Skarbnica talentów KOK

Godz. 15:20

Występ Gimnazjum w Robakowie

Godz. 15:40

Występ Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku

Godz. 16:00

Występ chórów Magnolie i Senioritki

Gwiazda popołudnia
Godz. 17:00
Kościół pw. Wszystkich Świętych w Kórniku
Godz. 19:00

JOHN RUTTER “MAGNIFICAT” - Koncert w ramach obchodów 90-lecia Radia Poznań oraz 60-lecia Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego współorganizowany przez Kórnickie Towarzystwo Śpiewacze Koncert transmitowany za pomocą telebimu na kórnicki rynek.

Program imprez sportowych Biała Dama 2017
18.05.2017

XXIII Bieg i Nordic Walking z "Białą Damą"
KCRiS BŁONIE

20.05.2017

Zawody wędkarskie

Prowent od godziny 7.00 do 12.00. Zawodnik musi posiadać aktualny znaczek członkostwa w kole PZW na rok 2017. Telefon kontaktowy 695 623 417. Ilość miejsc ograniczona. Konieczne pozwolenie na jezioro Kórnickie.

28.05.2017

Memoriał Sławka Smolińskiego.
Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kórniku. OAZA Kórnik.

 

Więcej na : http://www.bialadama.kornickiosrodekkultury.pl

 SPONSORZY:

             

 

 

 

 

Szanowni Państwo!

Informujemy, że kompleksową obsługą handlową w trakcie XXIV Kórnickich Spotkań z Białą Dama 2017  zajmuje się firma

GALERIA PERLEGAL

tel. 502 380 333 

Czytaj więcej

Wyniki XV Festiwalu Młodych Muzyków 2017

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 1846

 

 

 

XV FESTIWAL MŁODYCH MUZYKÓW – KÓRNIK 2017

 

WYNIKI

 

I INSTRUMENTY RÓŻNE (wszystkie roczniki)

 

I miejsce:

Michalina Tabaka ze Stęszewa

Michalina Woźniak z Suchego Lasu

 

II miejsce

Tymoteusz Sobczyk z Kamionek

Karina Dudziak z Kościana

III miejsce

Zofia Piątkowska z Borówca

Klaudia Nowak z Sędzin

 

Wyróżnienie

Jan Bartosiewicz z Poznania

Zofia Hyjek z Suchego Lasu 

II FORTEPIAN – GRUPA MŁODSZA (roczniki 2010 - 2007)

 

I miejsce

Bogusław Kowalski z Kórnika

Izabella Gorwa z Poznania

 

II miejsce

Veronika Chmura z Kórnika

 

            III miejsce

Leonia Cardet z Kamionek

 

III FORTEPIAN – GRUPA ŚREDNIA (roczniki 2006 – 2004)

 

I miejsce

Maria Galubińska z Kórnika

 

II miejsce

Anna Galubińska z Kórnika  

Krzysztof Pędzich ze Stęszewa

Maja Walczak z Kostrzyna

 

III miejsce

Aleksander Wiśniewski z Kamionek

 

IV FORTEPIAN – GRUPA STARSZA (roczniki 2002 - 1999)

 

I miejsce

Filip Jarzyński z Murowanej Gośliny

Stanisław Kowalski z Kórnika

 

II miejsce

Mikołaj Gulczyński z Mieczewa

 

Wyróżnienie

Weronika Hejman ze Strykowa

 

 

 

Jaja w Kórniku

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 1907

Istnieje tradycja zdobienia jaj i dzielenia się nimi w czasie świąt wielkanocnych. To właśnie dlatego jaja pojawiły się na rynkach w Bninie i w Kórniku. I to jaja szczególne. Nie tylko duże, ale też niezwykle zdobione.
Pomysł Burmistrza Jerzego Lechnerowskiego oraz Prezesa WODKOMu Włodzimierza Matuszaka, aby artyści zajęli się tym przedsięwzięciem, przyniósł zaskakujące efekty. Nie będę omawiał każdej z 13 prac. Wspomnę o niektórych. Jajo Piotra Mastalerza zdobione przetworzonymi kodami QR i pozwalające przenieść się w świat wirtualny, inspirowane było w kształcie i kolorystyce abstrakcją geometryczną Pieta Mondriana. Tomasz Akusz przeniósł na jajo motywy baśniowe, które chętnie wykorzystuje w swej malarskiej twórczości. Beata Pflanz swoje abstrakcyjne formy zdobnicze nasyciła niezwykle energetycznymi kolorami, z których słynie. Adam Gillert czynność szkicowania zamienił w senny pejzaż kórnickiego rynku. Jarosław Janas wykorzystał technikę sitodruku do przekształcenia widoku kórnickiego zamku w ornament pełen niepokoju i tajemnic. Wreszcie Sylwia Grabarczyk wykorzystała znany każdemu mieszkańcowi gminy motyw czarnego kura z legendy o Białej Damie. Do kolorystyki herbu Kórnika i Bnina nawiązuje barwą rzeźba kury i kurczaków. Natomiast, wiersze o jaju mojego autorstwa pozwoliły nadać całej wystawie lekkiego i zabawowego charakteru. W ten sposób, wpisując się w tradycję zaproponowaliśmy świeże spojrzenie. A tym, którzy przywiązani są do klasycznych motywów pisanek zawsze pozostaje ich własnoręczne wykonanie lub spojrzenie w telewizor. Wesołych świąt.
Sławomir Animucki.

Spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim - Cypr

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 1906

Spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim 7 kwietnia 2017 r. w KOK.
CYPR – WSTRZĄŚNIĘTY NIE ZMIESZANY


CYPR – magiczna wyspa, wyspa Afrodyty, wyspa miłości, czy to jeszcze Europa, czy już Afryka?
Miejsce szczęśliwości, raj podatkowy, Copacabana Morza Śródziemnego, kurorty, piękne plaże, zapierające dech widoki.
Wyspa na skrzyżowaniu szlaków handlowych i na styku kultur. Położenie tyleż strategiczne, co nieszczęśliwe, od stuleci przechodząca z rąk do rąk i targana zawieruchami i niepokojami.
Stąd też na Cyprze znajdziemy antyczne miasta, przepiękne klasztory prawosławne, malownicze wioski w górach Troodos, dzikie plaże, na których żółwie składają jaja, słone jeziora oraz mnóstwo off-roadu i dzikich ścieżynek.
Ale to tylko ta błyszcząca strona monety.
Jest i ta druga – kraj podzielony 180cio kilometrowym murem, Nikozja, ostatnia stolica podzielona na dwie części – grecką i turecką.
Bowiem północna część wyspy, to nieistniejące, a istniejące państwo – Turecka Republika Cypru Północnego, powstałe w wyniku inwazji tureckiej w roku 1974. To inne oblicze Cypru – zrujnowane dzielnice, miejsca wyglądające niczym Czarnobyl, opuszczone od ponad 30tu lat, otoczone drutami kolczastymi i wojskiem, szkielety hoteli, szkół, teatrów – wymarłe miasta, po których wiatr pędzi pył i suche liście. Tu zobaczymy przepiękne, gotyckie katedry zamienione na meczety, miasta-porty z ogromnymi weneckimi zamkami i warowniami – tu też toczy się życie, ale w innym jakby świecie.
Pokażę obie części Cypru, miejsca przepiękne, dzikie, ale i ogrom ludzkiego nieszczęścia, ruiny, druty kolczaste i strzegących tego stanu żołnierzy.
Pokażę Cypr wstrząśnięty od 1974 roku i po dziś dzień etnicznie i społecznościowo nie zmieszany.

                                                                                                      Andrzej Pasławski

Foto-Andrzej Pasławski

Pafos-antyczne miasto

Plaża Afrodyty

Famagusta średniowieczna katedra przerobiona na meczet.

 

WYNIKI XV GMINNEGO KONKURSU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 2777

 

Wyniki XV Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej.

 

 

 

Jury w składzie:

 

Karol Napieralski - przewodniczący

Jerzy Cepka

Ewa Wodzyńska

 

po wysłuchaniu uczestników XV Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

I grupa: klasy 0-III

 

I miejsce: Julia Kotowicz, Maja Lipska

 

II miejsce: Weronika Potocka, Zuzanna Raźniewska

 

III miejsce: Aleksandra Czapkiewicz, Julia Stypczyńska, Dominik Bzymek, Natalia Morszner

 

Wyróżnienie: Mariam Adam, Karolina Gaworska, Zofia Nowaczyk

 

II grupa: klasy IV-VI

 

I miejsce: Emilia Pawlak, Filip Sznura

 

II miejsce: Julia Pelczyńska, Karolina Szymaniak

 

III miejsce: Anna Galubińska, Patrycja Ogórkiewicz, Anna Pelczyńska, Dominika Szalczyk

 

Wyróżnienie: Maria Galubińska, Roksana Turowska

 

III grupa: gimnazja

 

I miejsce: Klaudia Stelmasiak

 

II miejsce: Anna Bąk

 

III miejsce: Maria Matuszewska

 


 

 

 

II MUZYCZNE SPOTKANIA WALENTYNKOWE SENIORÓW

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 2490

II MUZYCZNE SPOTKANIA WALENTYNKOWE SENIORÓW

W sobotę 11 lutego 2017 r. w Kórnickim Ośrodku Kultury po raz drugi odbyły się Muzyczne Spotkania Walentynkowe Seniorów. W tym roku zaśpiewały zespoły: Lubonianie, Kleszczewianie, Wesoła Gromada ze Stęszewa, Wigorki z Poznania oraz Senioritki i Magnolie z Kórnickiego Ośrodka Kultury. Na zakończenie zaśpiewał Anton Michaiłow z zespołem.

Ferie zimowe 2017 dla dzieci i młodzieży w KOK

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 3034

WARSZTATY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ( OD 7 LAT) od 30.01 do 03.02.2017  oraz od 06.02 do 10.02.2017  w  godz.  10.00 - 14.00

 

Warsztaty rzemiosła artystycznego w Kórnicki Ośrodku Kultury.

 

Okres ferii zimowych to doskonała okazja do twórczego spędzania czasu. Tegoroczna edycja zimowych warsztatów artystycznych w KOK koncentrowała się na ginącym rzemiośle artystycznym. Pomysł podsunęła otaczająca rzeczywistość. Tak, jak napisaliśmy zapraszając uczestników: „We współczesnym świecie maszyn, komputerów, robotów zanikają dawne narzędzia, umiejętności, zawody. Zanika rękodzieło”. Z pomocą zaproszonych instruktorów, w trakcie warsztatów rzemiosła artystycznego ich uczestnicy własnymi rękoma wytwarzali gliniane naczynia, w których można było spróbować samodzielnie ulepionych klusek z kiszoną kapustą. Kroili boczek na własnoręcznie zdobionej desce do krojenia. Tkali krajki, które dzięki fantazji wykorzystać można jako bransoletkę, zakładkę do książki lub element garderoby. Poplamione ubrania prali ręcznie na tarce wykorzystując mydło własnej produkcji. Zaprezentowane zostały też dawne narzędzia i urządzenia. Przedstawiono historię stolarstwa, tkactwa, ceramiki, higieny oraz kuchni. W ten sposób warsztaty stały się też podróżą w czasie i przestrzeni. Przenieśliśmy naszych młodych uczestników do dawnej wiejskiej kuchni, izby, komórki w której te wszystkie umiejętności stanowiły podstawę zwykłego życia. Ilość chętnych przerosła nasze oczekiwania i po raz kolejny potwierdziła potrzebę edukacji artystycznej. PS Bardzo przepraszamy wszystkich tych, którym musieliśmy odmówić uczestnictwa w warsztatach z powodu ograniczonych możliwości lokalowych.

Sławomir Animucki, Piotr Mastalerz

 

 

Pierwszy dzień warsztatów upłynął na pracach garncarskich i szatkowaniu kapusty do ukiszenia.

    

Drugiego dnia uczestnicy warsztatów próbowali zgłębić tajniki tkactwa.

Trzeciego dnia zmieniliśmy się w stolarzy.

Dziś uczestnicy poznali warsztat praczki. Sami wytwarzali mydło i prali za pomocą tarki.

 

Ostani dzień warsztatów upłynął na lepieniu klusek, ich gotowaniu i przygotowaniu finałowej uczty dla uczestników i ich rodzin.

 

 

Wystawa Pracowni Tkaniny Artystycznej Kórnickiego Ośrodka Kultury

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 3341

W piątek 28.10.2016 o godz. 19.00 odbył się wernisaż  Pracowni Tkaniny Artystycznej Kórnickiego Ośrodka Kultury.

Autorzy wystawy :

Hanna Chmielewska
Alicja Halama – Zygmanowska
Elżbieta Kerber
Agnieszka Mazurek

 

Poplątane dzieła sztuki.

Nigdy nie przypuszczałem, że emocje mogą wzbudzić cztery Panie dziergające… Oczywiście znam postać Panny Marple wymyśloną przez Agathe Christie, ale tutaj w Kórniku? Dwa lata tworzyły! Co? Misia, który jeden ma sierść, a drugi (pewnie wygłaskany) nie ma. Pejzaż tak niepokojąco czerwony, fazy księżyca których nie zobaczysz na błękitno-białym Santorini, wprawki adepta tkaniny artystycznej, które kuszą dotykiem. Drzewo jak żywe. Zdradzę tajemnicę. Te dzieła powstały, bo ich Twórczynie mają to coś. Talent? Skromność? Przede wszystkim cierpliwość! To jest Sztuka! A, że poplątana? Zapraszam do KOK by obejrzeć te wyjątkowe prace. Sławek Animucki.

 

Foto_Piotr Mastalerz:

 

Wernisaż wystawy Pracowni Tkaniny Artystycznej Kórnickiego Ośrodka Kultury

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 3066

Zaproszenie na wernisaż wystawy Pracowni Tkaniny Artystycznej Kórnickiego Ośrodka Kultury, który odbędzie się 28.10.2016 (piątek) o godz. 19.00 w Kórnickim Ośrodku Kultury.

Zapraszają tkaczki:

Hanna Chmielewska
Alicja Halama – Zygmanowska
Elżbieta Kerber
Agnieszka Mazurek

oraz

Karolina Janikowska

"Warsztaty ceramiczne" oraz "Malarstwo rozszerzone" 4-10 lipca 2016

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 4241

 

Malarstwo rozszerzone.” Brzmi obietnicą otwarcia, przekroczenia, poszukiwań. Czyżby malarstwu nie starczyło siły na bycie takim jakim jest, bez wychodzenia poza ramy? Czyżby musiało szukać pomocy nowego, innego, zewnętrznego? Nie! Malarstwo takie właśnie jest! Próbuje tworzyć świat pochłaniając … świat. A świat zmusza do przyjmowania jego reguł. Świat pędzi i nie ma czasu na luksus trwonienia go na kontemplację sztuki. Stąd wyjście z galerii na ulice, w plener, przestrzeń wirtualną. A tam otwierają się niezwykłe możliwości. Obrazy wtapiają się w obraz, a obraz w obrazy. I nie wiem co jest początkiem tego malarstwa, a co końcem? Błyszczące auto, na którym załamuje się intensywna czerwień reklamy kawiarni, układa przedziwne słowa, tworzy powidoki. Odrapany, brudny płot zachwyca oślepiająco kolorowym napisem dup... Wełniana rękawiczka zawieszona na gałęzi drzewka kusi swą niebieskością. Czasem staniemy na dłuższą chwilę przed rzeźbą wodza, wielkim bilbordem z Matejką, ciekawie zaaranżowanym ogródkiem piwnym i nakarmieni tą przekąską dla zmysłów pędzimy dalej. Jesteśmy tym co jemy. Jedzmy więc sztukę. Bądźmy malarzami! Bądźmy artystami! Bądźmy! By to ułatwić Kórnicki Ośrodek Kultury organizuje cykl imprez pod nazwą „Malarstwo rozszerzone”. Będą to:

20 wierszy na 20-lecie Nobla” to prezentacja 20 wierszy Wisławy Szymborskiej w różnych formach i przestrzeniach Kórnika (m.in. na rzeźbie powstałej z karoserii samochodów).

(Od 20.05.br. w każdy z dwudziestu kolejnych piątków).

Kórnickie Temperatury 8” to tygodniowy cykl warsztatów ceramicznych, w trakcie których uczymy toczenia na kole garncarskim, zdobienia naczyń, wypału Raku i tworzenia obiektów ceramicznych. (od 4.07. do 10.07.br.)

Malarstwo rozszerzone” warsztaty, pokazy, wernisaże malarzy, grafików, twórców graffiti i gobelinu. Zachęcamy do poddania się farbie, sprayom, szkliwom, glinie, włóczce by stać się artystą. (8-9-10. 07.br. od godz. 14.00).

Tworzenie rzeźby z karoserii aut, czyli teksańska farma Cadillaków w kórnickiej odsłonie pozwoli poczuć się jak w Ameryce. (8,9.07. br. od. godz12.00). Miłośnicy graffiti będą mogli dać upust swoim natchnieniom. (9.07.br. godz. 16.00). Tomasz Akusz przeprowadzi happening malarski tworząc na żywo obrazy. (9.07.br. godz.19.00).

I mimo wszystko, zapraszamy na tradycyjne wernisaże, gdzie spotkamy się z malarstwem sztalugowym:

Adama Gillerta (8.07.br. o godz.19.00 KOK)

Przemysława Kaleńskiego (9.07.br. o godz. 17.00 KCSiR OAZA)

Tomasza Akusza (10.07.br. o godz. 17.00 Hotel Rodan)

 Malowanie dźwiękiem, czyli koncerty muzyki rozrywkowej dla seniorów i nie tylko w wykonaniu Zespołów Senioritki i Magnolie (8.07. o godz. 16.30), rockowej w wykonaniu zespołu IZOTOP (8.07.br. o godz. 20.00), bluesowej w wykonaniu Dżuma Elektro Blues (9.07. br. godz. 18.00) oraz Outsider (9.07.br. o godz. 19.30). Niech muzyka uwolni fantazję!

Dyskoteka połączona z Festiwalem koloru, pozwoli feerię barw wypróbować na sobie. Stworzymy żywe obrazy na miarę impresjonistów (9.07.br. o godz. 21.00).

 Myślę, że te imprezy pozwolą każdemu z uczestników zatrzymać się na dłuższą chwilę, spojrzeć na malarstwo przez pryzmat własnych doświadczeń, skojarzeń, świata. Świat odpowie.

                                                                                                                                                                                                                                               Sławek Animucki

 

 

 

 

Wakacyjne warsztaty ceramiczne. Kórnickie Temperatury 8

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 4211

KÓRNICKIE
TEMPERATURY 8
wakacyjne warsztaty ceramiczne
4-10 lipca 2016
w godz. 10.00 - 14.00

Kórnicki Ośrodek Kultury
ul. Prowent 6, 62-035 Kórnik

W PROGRAMIE
- historia ceramiki
- techniki lepienia w glinie
-zdobienie wyrobów
- praca na kole garncarskim
- wypał prac w piecach ceramicznych
- wypał Raku
- gry, zabawy, kino młodego widza


Warsztaty poprowadzą:
Piotr Mastalerz
Kornelia Tumanowicz
Tomek Wyganowski

 

8-9-10 lipca br.
MALARSTWO ROZSZERZONE
warsztaty, wernisaże, koncerty

 

Cena za warsztaty 100 zł od osoby
Zapisy na warsztaty ceramiczne
pod nr. tel 503 016 249  
lub e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYNIKI XIV GMINNEGO KONKURSU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ 2016

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 6438

 

Wyniki XIV Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2016.

 

Jury w składzie:

 

Karol Napieralski - przewodniczący

Jerzy Cepka

Ewa Wodzyńska

 

I grupa wiekowa klasy 0-III

 

I miejsce: Oliwia Kotaś,Weronika Tatarynowicz, Julia Kotowicz,Patrycja Ogórkiewicz

 

II miejsce: Maja Lipska, Martyna Nawrot, Aleksandra Rybka, Marika Godlewska

 

III miejsce: Jędrzej Dudek, Mikołaj Dudek, Zofia Grześkowiak, Zosia Nowaczyk,Wiktoria Płosaj

 

II grupa wiekowa klasy IV-VI

 

I miejsce: Emilia Pawlak, Filip Sznura

 

II miejsce: Anna Pelczyńska, Alicja Kochańska, Natalia Madajczak, Maria

Galubińska,Karolina Szymaniak, Anna Galubińska

 

III miejsce: Natalia Woźniak, Matylda Scholz, Maria Matuszewska

 

wyróżnienie: Oliwia Pepel

 

zespoły wokalne.

 

I miejsce: ZESPÓŁ „Allegro” Alicja Kochańska, Natalia Madajczak, Anna Pelczyńska

II miejsce: ZESPÓŁ „Gama”: Emilia Pawlak, Natalia Stańczewska, Stanisław Ufnalski

 

 

 

I MUZYCZNE SPOTKANIA WALENTYNKOWE SENIORÓW pt: "Wszystkie odcienie miłości"

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 2441

W sobotę 13 lutego 2016 roku odbyły się w Kórnickim Ośrodku Kultury I MUZYCZNE SPOTKANIA WALENTYNKOWE SENIORÓW pt: "Wszystkie odcienie miłości". Udział wzięło siedem zespołów- Stokrotki i Kleszczewianki z Kleszczewa, Wesoła Gromada i Modrzanki ze Stęszewa, Senioritki i Wigorki z Poznania oraz zespół Magnolia z Kórnika. Spotkania poprowadziła Pani Maria Pawłowicz z kórnickiego zespołu Magnolia. Każdy z zespołów zaprezentował trzy utwory. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Zwieńczeniem całej imprezy był koncert Antona Michaiłowa z zespołem "Romanse Rosyjskie". Serdeczne podziękowania dla Ewy Wodzyńskiej która była pomysłodawcą imprezy.