Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Uwaga
 • Lack of access rights - File 'http:/www.muzykazkornika.pl/media/uploaded/logo_mzk.png'

IV Muzyczne Spotkania Walentynkowe Seniorów „Wszystkie odcienie miłości”.

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 176

W sobotę 9 lutego w Kórnickim Ośrodku Kultury spotkały się zespoły śpiewacze na IV Muzycznych Spotkaniach Walentynkowych Seniorów „Wszystkie odcienie miłości”. Oprócz gospodarzy – zespołu”Magnolie” - na scenie swoje wokalne umiejętności zaprezentowały Kleszczewianie, Modrzanki, Wesoła Gromada, Lubonianie i Senioritki. Śpiewom nie było końca . W miłej i rozśpiewanej atmosferze spędziliśmy sobotnie południe. Występujący otrzymali z rąk dyrektora KOK-u upominki. Wysłuchaliśmy też koncertu – niespodzianki w wykonaniu Pani Katarzyny Błaszczak.
Do zobaczenia za rok
Teresa Przymusińska

11. edycja festiwalu AKADEMIA GITARY 24.08.2018 r. godz. 19.00 Kórnik, Plac Browarowy

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 1090

11. edycja festiwalu AKADEMIA GITARY  24.08.2018 r. godz. 19.00 Kórnik, Plac Browarowy

BOKUN/KOŚCIUSZKO DUO

 

Niecodzienne połączenie klarnetu i gitary wyróżnia Bokun/Kościuszko Duo na tle innych zespołów. Impulsem do jego powstania było spotkanie dwóch muzyków, których łączy zamiłowanie do kameralistyki. Właśnie dlatego formacja stawia na odkrywanie arcydzieł muzyki kameralnej – począwszy od Schuberta, przez muzykę francuską ostatniego wieku tworzoną przez kompozytorów takich jak Debussy, Ravel, Dyens, aż po najnowszą literaturę kameralną i solową oraz klezmer-fusion. Duet wykonuje również słynącą ze swego temperamentu muzykę Astora Piazzolli m.in. „Double Concerto” z towarzyszeniem orkiestry w aranżacji na klarnet i gitarę. Niejeden współczesny kompozytor stworzył dzieło dedykowane temu wyjątkowemu duetowi. Wydany w 2015 roku album A la carte uzyskał wspaniałe recenzje. Duet koncertował w wielu krajach na całym świecie, odwiedził m.in. Paryż, Budapeszt, Tokyo oraz Kolonię.

 

Akademia Gitary to projekt, który na dobre wpisał się w kulturalną mapę Wielkopolski. Zeszłego lata podsumowaliśmy 10 lat dotychczasowych sukcesów, najlepszych koncertów, artystów i wykonań, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Festiwal powstał z potrzeby przełamywania barier w dostępie do kultury i organizacji koncertów gitarowych na najwyższym poziomie. Decydując się na wzbogacenie nimi muzycznego krajobrazu wielu wielkopolskich miast i miejscowości, przyciągnął do siebie melomanów i miłośników gitary z całej Europy.

Realizacja Akademii Gitary możliwa jest dzięki przychylności i zaangażowaniu wielu samorządów i instytucji, w szczególności samorządów Miasta Poznania, Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Gnieźnieńskiego oraz gminy Szamotuły, dlatego wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny. Akademia Gitary ma również wymiar charytatywny; od kilku lat prowadzona jest zbiórka publiczna na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci z Wielkopolski.

Na muzycznej mapie festiwalu, poza Poznaniem, pojawi się m.in. Gniezno, Szamotuły, Kórnik, Konin, Czarnków, Kalisz, Pniewy, Połajewo czy Tarnowo Podgórne.

ZPiTZK w Chorwacji

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 1529

Szanowni Państwo! Przez pierwsze trzy dni pobytu od 25 czerwca br. w Krajlevicy na Adriatica Folk Fest w Chorwacji ZPiTZK Władysie miał próby, a po nich aktywnie wypoczywał pływając w Adriatyku, zwiedzając Rijeke oraz podziwiając przepiękne Jeziora Plitwickie. Nie brakło też poważnych dyskusji na ważkie tematy. Opiekunowie szczególną uwagę koncentrowali na problemach ekologii. Ten błogi nastrój ustąpił skupieniu i emocjom w czwartek 28 czerwca br. Adriatica Folk Fest ruszył na dobre. W uroczym nadmorskim miasteczku Crikvenica uroczyście powitano zespoły folklorystyczne z Czech, Estonii, Finlandii, Węgier i Polski. Nasz zespół występował ostatni, co nie przeszkodziło w zajęciu pierwszego miejsca. Atmosfera była wyjątkowa, życzliwa i pozbawiona zawiści. Wszystkie grupy łączyła przecież radość z pielęgnowania ojczystej kultury ludowej. Takie przeżycia pozwoliły docenić zarówno własny trud, jak też zaangażowanie wszystkich przyjaciół Władysi.

W piątek 29 czerwca artystyczny wieczór w Novi Vinodolski rozpoczęła parada wszystkich zespołów festiwalowych. Polska flaga oraz przepiękne stroje naszego zespołu przyciągały uwagę nie tylko polskich turystów. Scena usytuowana na tle urokliwej wieży, rozświetlona kolorową poświatą stała się portalem do innego świata. W takiej oprawie nasz ZPiTZK Władysie wypadł rewelacyjnie. Dowodem były setki zdjęć zachwyconej publiczności i i wielkie owacje. Skromność skromnością, ale i tak okazaliśmy się najlepsi. W szampańskich nastrojach wróciliśmy do hotelu. Ostatniego dnia pobytu, odbyła się próba programu dożynkowego, a następnie zasłużona wycieczka na wyspę Krk. Powrót do Kórnika okazał sie mniej męczący niż myśleliśmy, a to dzięki wspaniałym kierowcom Maciejowi Puckowi i Markowi Żyto. S.A.

Więcej relacji foto na stronie:https://www.facebook.com/iff.adriatica.folk.fest/

Letnie warsztaty artystyczne KOK 2018.

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 1464

Letnie warsztaty artystyczne KOK 2018.

Od dziesięciu lat istnienia, KOK organizuje letnie warsztaty artystyczne. W tym roku skoncentrowano się na projektowaniu i aranżacji przestrzeni rekreacyjnej. Powstały projekty nowych elementów placu zabaw oraz ich zdobienia. Pod okiem instruktorów Marleny i Andrzeja Filipiaków projekty te zostały zrealizowane. Ławki, stoliki, chatka i labirynt nabrały nowych kolorów i kształtów. Nie zapomniano również o zaznajomieniu z technikami ceramicznymi oraz malarskimi Wiedzą tą podzielił się artysta Piotr Mastalerz. Tematem przewodnim drugiego tygodnia zajęć stał się uśmiech. Pod kierunkiem artysty Tomasza Akusza powstała instalacja „Polaków uśmiech własny”. W ten sposób stworzono szósty obiekt artystyczny w przestrzeni Prowentu. Dzięki temu otoczenie KOK stało się swoistą galerią plenerową. S.A.

WERNISAŻ "POLAKÓW UŚMIECH WŁASNY"

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 1460

Polaków uśmiech własny”.

 

Kiedy zakwita?

Kiedy znika?

Czy będąc indywidualnym, może być zbiorowym?

Jest oznaką radości?

Jest!

A może także zapowiedzią smutku?

Może tak!

Jest szczery czy udawany?

Jest zaraźliwy?

Czy uśmiechamy się wystarczająco?

Jak często?

Czy jest lustrem?

 

Nie ma dwóch takich samych uśmiechów.

 

Polaków uśmiech własny

jest jedyny, niepowtarzalny, wyjątkowy.

Uśmiechajmy się!

 

 

Polaków uśmiech własny”

jest instalacją powstałą w trakcie

letnich warsztatów artystycznych 2018

Kórnickiego Ośrodka Kultury.

Autorem jest Tomasz Akusz,

przy współpracy Piotra Mastalerza,

Sławomira Animuckiego

oraz uczestników warsztatów.

Kórnik, lipiec 2018 r.

 

PS.

Polaków uśmiech własny” nie jest tytułem przypadkowym. Jest zanurzony w kontekście, polszczyźnie, historii kultury. Nawiązuje do tytułu wystawy z 1979 r. „Polaków portret własny” w Muzeum Narodowym w Krakowie, która przyciągnęła ok. 82000 widzów i uświadomiła im ciągłość historii od czasów przodków do współczesności. Budziła wzruszenie, podziw, dumę, tęsknotę i żal za utraconym. Z perspektywy późniejszych wypadków, była zapowiedzią działań prowadzących do odzyskania niepodległości w 1989 r.

 

Wierzymy, że ta instalacja wzbudzi uśmiech?

 

Twórcy.

Festyn II Kórnickie wianki - relacja

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 1400

Festyn II Kórnickie wianki oraz inauguracja obchodów dziesięciolecia Kórnickiego Ośrodka Kultury.

 

Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w nowo powstałym kompleksie rekreacyjnym na placu Browarowym. Rozpoczęła się wręczeniem listu gratulacyjnego z okazji dziesięciolecia Kórnickiego Ośrodka Kultury dyrektorowi Sławomirowi Animuckiemu przez Burmistrza miasta i gminy Kórnik Jerzego Lechnerowskiego oraz Przewodniczącego Rady miasta i gminy Kórnik Adama Lewandowskiego. Następnie przecięciem wstęgi dokonano symbolicznego otwarcia kompleksu rekreacyjnego.

Od tego momentu rozpoczął się program artystyczny. W pachnącej świeżością muszli koncertowej wystąpili: Orkiestra Dęta im. księcia J. Poniatowskiego, Chóry Magnolie i Senioritki, ZPiTZK Władysie.

Opodal miłośnicy rolek, deskorolek, rowerów i hulajnog trenowali wszelkie tricki w skateparku.

Z kolei miłośnicy kwiatów i tradycji uczyli się pleść wianki pod okiem florystów Kasi i Wojtka Pedów. Efektem prac był jeden z dwóch głównych wianków wykorzystanych w spektaklu. Drugi wianek ufundowała Katarzyna Greta Szymkowiak.

Czekając na zmrok publiczność mogła obserwować przygotowania do wieczornego spektaklu. Wreszcie zrobiło się ciemno.

 

Zgodnie z tradycją Noc Kupały była jedyną nocą w roku kiedy to pary mogły się łączyć według tradycyjnych obrządków: wianek puszczany na wodę, wyławiany przez ukochanego i oddawany wybrance, był symbolem oddania i wyboru partnera, a wspólny skok przez ognisko był wyborem wspólnej drogi na życie.

Spektakl przygotowany przez artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz adeptów Poznańskiej Szkoły Baletowej w swojej treści nawiązywał do tradycji nocy świętojańskiej i do odwiecznej walki dobra i zła. Dzięki hipnotycznym tańcom, ekwilibrystycznym popisom, ogniowym efektom oraz przepięknym kostiumom udało się stworzyć piekło i niebo, diabły i anioły, wodę, wiatr, ogień i powietrze oraz zmysłową miłości.

 

Spektakl kończył niezwykle efektowny przemarsz uroczych Panien z wiankami do łodzi, z której po wypłynięciu na środek jeziora wianki spuszczono na wodę.

Zachwycona publiczność mogła tę część spektaklu obserwować z mola i stamtąd zgodnie z tradycją puszczać własnoręcznie przygotowane wianki. Na zakończenie odpalono napis „X lat KOK”. Oklaskom i wspólnym zdjęciom nie było końca. To była czarowna noc. Sławek Animucki

 

MUZYKA Z KÓRNIKA 2018

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 2096

 

DYREKTOR FESTIWALU TOMASZ RACZKIEWICZ

 

PROGRAM:

 

1 LIPCA 2018 // GODZINA 18:00

KIEPURA
na dobry początek

TRE VOCI

8 LIPCA 2018 // GODZINA 18:00

PIOSENKA
więcej niż poetycka

GOOD STAFF

 

22 LIPCA 2018 // GODZINA 18:00

WIWAT!
Orkiestra Vivat!

29 LIPCA 2018 // GODZINA 20:00

KINO W PLENERZE
Ponad śnieg

KWARTET JORGI

5 SIERPNIA 2018 // GODZINA 18:00

CHOPIN PROfANUM

JAREK KOSTKA
JAN ADAMCZEWSKI
JAKUB OLEJNIK
PRZEMYSŁAW JAROSZ

12 SIERPNIA 2018 // GODZINA 18:00

PIOSENKI
ZATRZYMANE W KADRZE

KATARZYNA DĄBROWSKA

APERTUS QUARTET

19 SIERPNIA 2018 // GODZINA 18:00

STO LAT! POLSKO

teatrzyk
QUI PRO QUO
scena tułacza

 

 

Więcej na   www.muzykazkornika.pl/program

 

ORGANIZATORZY:

Urząd Miasta i Gminy Kórnik

Kórnicki Ośrodek Kultury

WSPÓŁORGANIZATORZY:

Fundacja Zakłady Kórnickie

Polska Akademia Nauk Biblioteka Kórnicka

Arboretum w Kórniku Instytutu Dendrologii PAN

PATRONAT MEDIALNY

Dwutygodnik Kórniczanin

 

Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych w Kleczewie

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 1598

Nie opadły jeszcze radosne emocje po występie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej Władysie na XXV Kórnickich Spotkaniach z Białą Damą, a już pojawiły się nowe.

W dniu 4 czerwca br. w Kleczewie zespół wziął udział w Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Startowało 12 zespołów folklorystycznych. Nasza grupa młodsza zaawansowana ZPiTZK Władysie zdobyła I miejsce, a grupa młodzieżowa III miejsce. Zespół Tańca Ludowego „Kościelec” zdobył II miejsce. Radość ogromna, szczególnie wśród młodszych, którzy mogli poczuć się lepsi od starszych koleżanek i kolegów. Gratulujemy!

XXV Kórnickie Spotkania z Białą Damą.

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 2114

XXV Kórnickie Spotkania z Białą Damą. Rynek w Kórniku. 19-20 maja 2018 r.

 

Szanowni Państwo!

 

XXV Kórnickie Spotkania z Białą Damą odbyły się w dniach 19 i 20 maja br.

Srebrny jubileusz święta gminy Kórnik rozświetliło nie tylko majowe słońce, ale też konstelacje gwiazd.

W trakcie części oficjalnej pojawiły się władze gminy Kórnik. Uroczystość otworzył burmistrz Jerzy Lechnerowski, po nim goście z niemieckiego Königstein ze swą księżniczką i jej orszakiem. Tradycyjnie pojawiła się ubiegłoroczna Biała Dama - Dominika Andrzejczak, która podziękowała za niezwykle wzruszający rok panowania.

Po niej na scenę wstąpiła Marysia Duszczak - Biała Dama 2018 r. w otoczeniu Kórnicko- Bnińskiego Bractwa Kurkowego. Tegoroczna maturzystka podbiła serca swym wdziękiem i charyzmą.

Część artystyczną zaczął Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej Władysie. W godzinnym pokazie poza grupą dziecięcą, dziecięcą zaawansowaną oraz młodzieżową debiutowała grupa dorosła. Profesjonalizm śpiewu i tańca oraz bogata kolorystyka strojów zachwyciła wszystkich widzów.

Następnie scenę we władanie przejęli goście z Bukowiny Tatrzańskiej, Ogień góralskie ducha udzielił się wszystkim. Po nich wystąpili goście z ukraińskiego Humania. Wspólne odśpiewanie „Sokołów” wzbudziło ogólny aplauz. Grupy taneczne z KOK prowadzone przez Damiana Wasiutę przedstawieniem „Biała Dama - latino” zakończyły pierwszą część bloku artystycznego.

Gwiazdami wieczoru był nie tylko zespół Feel, lecz także poprzedzający występ zespołu Sen.

Na koniec, koncert Kasi Szubert na skrzypce i harfę laserową, wzbogacony niesamowitymi efektami świetlnymi i pirotechnicznymi przyćmił kórnickie niebo.

 

W niedzielę 20 maja, bawili nas artyści w ramach bloku kulturalnego „Kórnickie Gwiazdy Kultury“. Występiły zarówno przedszkolaki, dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych, jak dorośli. Wśród nich wybijał się Zespół Niepoważni, który reaktywował się po pięćdziesięciu latach. Wtórowały mu chóry Magnolie i Senioritki. I właśnie ta „dojrzała młodzież” udowodniła swoją niespożytą energię na równi z małoletnimi.

Na koniec, chcąc zaspokoić gusty entuzjastów starego, dobrego country, święto gminy Kórnik zakończono koncertem zespołu Country Zenit.

Miłośników ogrodnictwa zaproszono na Targ kwiatowy, połączony z warsztatami ogrodniczymi. Wspólnie z lokalnymi pszczelarzami propagowano sadzenie roślin lubianych przez pszczoły. Z myślą o nich rozdano 1000 doniczek kwiatów łąkowych. Gmina Kórnik jest gminą przyjazną pszczołom.

Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych. Sprzęt rekreacyjny, gry i zabawy były oddane do ich dyspozycji.

Miłośnikom kuchni wielkopolskiej, góralskiej i europejskiej serwowano potrawy i napoje satysfakcjonujące każdego łasucha.

Wierzymy, że w trakcie XXV Kórnickich Spotkań z Białą Damą każdy znalazł coś dla siebie.

                                                                                            Sławek Animucki

BALLADY LEONARDA COHENA 27 KWIETNIA 2018 GODZ. 19.00

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 2339

          BALLADY LEONARDA COHENA 27 KWIETNIA 2018 GODZ. 19.00

 

LEONARD COHEN -  znakomity kanadyjski poeta i pieśniarz, przez kilkadziesiąt lat raczył nas przepięknymi balladami. W programie koncertu usłyszą Państwo kilkanaście jego piosenek w polskich tłumaczeniach, w tym oczywiście „Alleluja”, „Zuzanna”, „Słynny niebieski prochowiec” i „Tańcz mnie po miłości kres”, uzupełnionych kilkoma kompozycjami Kuby Michalskiego do wierszy wielkich polskich poetów

 

         KUBA MICHALSKI -  jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze.

 

Zapraszamy do posłuchania w internecie (na YouTube) jego piosenek:

 

Daremne żale (Asnyk) https://youtu.be/xhq1ayIwZzI

Deszcz jesienny (Staff) https://youtu.be/bUJIRPBHyws

 

Spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim 16 marca 2018 godz. 19.00

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 2384

Spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim 16 marca 2018 godz. 19.00

Bośnia i Hercegowina, państwo federacyjne, istniejące od 1992 roku, którego stolicą jest słynne, oblężone w latach 90` miasto – Sarajevo. Najsmutniejsze państwo Półwyspu Bałkańskiego, do dziś naznaczone tragicznym piętnem wojny, naznaczone ruinami ponad ziemią, minami w ziemi oraz w umysłach mieszkańców tego państwa. Teren najlepiej chyba określony mianem „bośniackiego haosu”. A jednocześnie piękny, jak to Bałkany, przyrodniczo, geograficznie i geologicznie teren.
Wymarzony dla jeźdźców 4x4, pełen bezdroży, przepięknych widoków na szczytach połonin, szlaków prowadzących, zdawałoby się „donikąd”. A prowadzących w górskie jeziora, wioski zagubione w górach na wysokości niewiele mniejszej, niż Kasprowy Wierch przy śladowej liczbie turystów.
To wreszcie kraj wielu wyznań i niestety miejsce, w którym każda z tych nacji uważa za stosowne zaakcentować swoją wyższość nad innymi.
Odwiedzimy zarówno stolicę, z jej smaczkami (stadion Kośevo, tunel nadziei), jak i najwyższe połoniny, miasta-symbole , hity turystyczne oraz miejsca, które „odkryliśmy” dla siebie, ale się nimi podzielimy!

Wyniki XVI Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej.

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 2695

 

Kórnik, 9 marca 2018.

 

Protokół jury XVI Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej.

 

Jury w składzie:

 

Jerzy Cepka - przewodniczący

Ewa Wodzyńska

Sławomir Animucki

 

po wysłuchaniu uczestników XVI Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

I grupa (klasy 0-III)

 

I miejsce: Natasza Jarmuszkiewicz, Weronika Potocka  

 

II miejsce: Michalina Roemer, Zuzanna Raźniewska,

 

III miejsce: Zofia Błaszak, Marta Majewska,

 

Wyróżnienie: Michał Roth

 

II grupa (klasy IV-VI)

 

I miejsce: Filip Sznura          

II miejsce: Maja Biernat, Julia Pelczyńska

III miejsce: Patrycja Ogórkiewicz, Anna Galubińska, Natalia Morszner, Blanka Mazurkiewicz

Wyróżnienie: Aleksandra Czapkiewicz

 

III grupa (klasy VII oraz I i II klasy gimnazjum)

 

I miejsce: Anna Pelczyńska  

II miejsce: Emilia Pawlak, Karolina Szymaniak

Wyróżnienie: Zuzanna Jaskólska, Anna Matuszewska

 

zespoły wokalne.

 

Wyróżnienie za kostiumy: Julia Stróżniak, Maria Stelmaszyk

 

          

 

 

 

 

Informacja o wynikach naboru na stanowisko głównej księgowej w Kórnickim Ośrodku Kultury w Kórniku

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 2410

Informacja o wynikach naboru na stanowisko

głównej księgowej w Kórnickim Ośrodku Kultury w Kórniku w wymiarze 1/2 etatu oraz na stanowisko administracyjno-biurowe w wymiarze 1/2 etatu.

Informuję, że w wyniku zakończenia procedury naboru na w/w stanowisko

Komisja Konkursowa wybrała :

Panią Annę Andrzejewską

zamieszkałą w Biernatkach

Uzasadnienie dokonanego wyboru:

Pani Anna Andrzejewska  posiada  wykształcenie wyższe, kierunek ekonomia. Wcześniej zajmowane stanowiska pracy i wykonywane obowiązki  pozwoliły jej zdobyć doświadczenie z zakresu księgowości ogółem a także księgowości budżetowej.  Jest osobą komunikatywną, wypowiadała  się w sposób jasny, poprawny i zdecydowany. Odpowiedziała poprawnie na wszystkie zadane pytania.

 

Sławomir Animucki

Ferie zimowe w KOK 2018

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 3026

Kórnicki Ośrodek Kultury
zaprasza dzieci i młodzież szkolną od lat 7 na ZIMOWE WARSZTATY RADIOWE.
„RADIO – TEATR WYOBRAŹNI”
12 - 16 lutego 2018
19 - 23 lutego 2018
w godz. 10.00 - 14.00
W PROGRAMIE:
ZAPOZNANIE Z TAJNIKAMI PRACY DZIENNIKARZA RADIOWEGO:

PRACA Z MIKROFONEM, PRZEPROWADZENIE WYWIADU, RELACJI
I REPORTAŻU

TWORZENIE SŁUCHOWISKA:
OPRACOWANIE SCENARIUSZA I DIALOGÓW, INTERPRETACJA
GŁOSOWA TEKSTU,
EFEKTY DŹWIĘKOWE, SPOSOBY NAGRYWANIA.

PLANOWANYM EFEKTEM WARSZTATÓW BĘDZIE SŁUCHOWISKO RADIOWE
W WYKONANIU UCZESTNIKÓW.

PONADTO:
PREZENTACJA SŁUCHOWISK RADIOWYCH
GRY I ZABAWY

Prowadzenie:
Danuta Błaszak – radiowiec
Marlena Filipiak – etnograf
Piotr Mastalerz – artysta plastyk
Sławomir Animucki - reżyser

Zapisy pod nr tel. 503 016 249 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt warsztatów 50 zł za tydzień.

Spotkanie z Martą Czarnecką malarką nominowanego do Oscara filmu "Twój Vincent"

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 2417

Spotkanie z Martą Czarnecką malarką nominowanego do Oscara filmu "Twój Vincent" 23 lutego 2018 godz. 19.00

Kórnicki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z jedną ze 125 malarzy, którzy pracowali przy produkcji filmu „Twój Vincent”. Nominowany do Oskara, wyjątkowy w swej formie film animowany wymagał wysiłku, cierpliwości i talentu na miarę benedyktynów, by uzyskać efekt wejścia w świat opowiedziany obrazami Vincenta van Gogha. Marta Czarnecka namalowała 430 obrazów spośród 65000 umożliwiających powstanie 95 minutowego filmu. O tajemnicach powstawania tego wyjątkowego dzieła opowie 23 lutego br. o godzinie 19.00 w siedzibie Kórnickiego Ośrodka Kultury.

 

Kórnicki Mikołaj 2017

 • Piotr
 • Kategoria: Tak było
 • Odsłony: 3399

W sobotę 9 grudnia na rynku w Kórniku odbyła się coroczna impreza plenerowa Kórnicki Mikołaj. Chcąc zachęcić znamienitego gościa do szybkiego przybycia kórniccy artyści przygotowali krótkie pokazy. Wystąpiły Kórnicka Orkiestra Dęta ks. Józefa Poniatowskiego, Dziecięca grupa baletowa Skarbnica talentów, ZPiTZK Władysie oraz Chór Viva La Musica ze SP nr 1. Kórnicki Mikołaj 2017 r. oczywiście przybył i co ciekawe okazał się bardzo wyrośnięty. Jego świta z reniferem Rudolfem elfami, aniołem i diabłem również zaskakiwała rozmiarem. Było zabawnie, ciekawie i czarownie. Śnieg iskrzył się w kolorowych światełkach, dzieci otwierały zdziwione buzie patrząc na kórnicką Białą Damę, która urosła o całe piętro, a Mikołaj ze swym orszakiem wykonywał tajemne sztuczki z ogniem, śniegiem i akrobatycznym wdziękiem. Nie zabrakło życzeń od włodarzy miasta i gminy Kórnik. Burmistrz Jerzy Lechnerowski, wraz z kórnicka Białą Damą 2017 r. Dominiką Andrzejczak uroczyście odpalił iluminację choinki na kórnickim rynku. Wiceburmistrz Przemysław Pacholski wraz z instruktorką KOK z Pracowni tkaniny artystycznej Karoliną Janikowską oraz dyrektorem KOK Sławkiem Animuckim wręczył nagrody zwycięzcom I Kórnickiego Festiwalu Przedmiotów Artystycznych. Były cukierki, podskoki i gorąca czekolada w Bistro Oskar. Kto był ten się cieszył! Kto nie był, niech żałuje.