Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Logo

ZPiTZK w Chorwacji

Szanowni Państwo! Przez pierwsze trzy dni pobytu od 25 czerwca br. w Krajlevicy na Adriatica Folk Fest w Chorwacji ZPiTZK Władysie miał próby, a po nich aktywnie wypoczywał pływając w Adriatyku, zwiedzając Rijeke oraz podziwiając przepiękne Jeziora Plitwickie. Nie brakło też poważnych dyskusji na ważkie tematy. Opiekunowie szczególną uwagę koncentrowali na problemach ekologii. Ten błogi nastrój ustąpił skupieniu i emocjom w czwartek 28 czerwca br. Adriatica Folk Fest ruszył na dobre. W uroczym nadmorskim miasteczku Crikvenica uroczyście powitano zespoły folklorystyczne z Czech, Estonii, Finlandii, Węgier i Polski. Nasz zespół występował ostatni, co nie przeszkodziło w zajęciu pierwszego miejsca. Atmosfera była wyjątkowa, życzliwa i pozbawiona zawiści. Wszystkie grupy łączyła przecież radość z pielęgnowania ojczystej kultury ludowej. Takie przeżycia pozwoliły docenić zarówno własny trud, jak też zaangażowanie wszystkich przyjaciół Władysi.

W piątek 29 czerwca artystyczny wieczór w Novi Vinodolski rozpoczęła parada wszystkich zespołów festiwalowych. Polska flaga oraz przepiękne stroje naszego zespołu przyciągały uwagę nie tylko polskich turystów. Scena usytuowana na tle urokliwej wieży, rozświetlona kolorową poświatą stała się portalem do innego świata. W takiej oprawie nasz ZPiTZK Władysie wypadł rewelacyjnie. Dowodem były setki zdjęć zachwyconej publiczności i i wielkie owacje. Skromność skromnością, ale i tak okazaliśmy się najlepsi. W szampańskich nastrojach wróciliśmy do hotelu. Ostatniego dnia pobytu, odbyła się próba programu dożynkowego, a następnie zasłużona wycieczka na wyspę Krk. Powrót do Kórnika okazał sie mniej męczący niż myśleliśmy, a to dzięki wspaniałym kierowcom Maciejowi Puckowi i Markowi Żyto. S.A.

Więcej relacji foto na stronie:https://www.facebook.com/iff.adriatica.folk.fest/

Kórnicki Ośrodek Kultury, ul. Prowent 6; 62-035 Kórnik | Telefon: +48 (61) 8170 891
Stworzone dzięki © Studio Przy Lesie | Wszelkie prawa zastrzeżone.