Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Logo

SZTUKA NA PROWENCIE 2019

W piątek 5 lipca 2019 o godz. odbył się wernisaż instalacji pt: „Czerwony peleton” autorstwa Tomasza Akusza. To kolejny obiekt który powstał w ramach projektu Kórnickiego Ośrodka Kultury - Sztuka na Prowencie.

Rower to przedmiot użytkowy, to środek lokomocji, to narzędzie poprawiające kondycję. Rower to także przedmiot estetyczny budzący emocje, skojarzenia, nowe znaczenia. Bo rower to ruch, pęd, zdrowie, humor, poczucie wolności. Wychodząc z takich założeń postanowiliśmy wykorzystać rowery do zbudowania instalacji plenerowej. Z pomocą Tomasza Akusza i Galerii Perlegal zgromadzono kilkadziesiąt starych, zużytych rowerów. Ich wygląd budzi mieszane uczucia. Są brudne, zdezelowane, zezłomowane. Na razie. Dzięki ludzkiej wyobraźni, natchnieniu i ciężkiej pracy w okresie od 1 do 5 lipca br. nabiorą nowej siły, urody, znaczeń. Staną się dziełem sztuki. Kolejnym na Prowencie. 

Sławomir Animucki

Kórnicki Ośrodek Kultury, ul. Prowent 6; 62-035 Kórnik | Telefon: +48 (61) 8170 891
Stworzone dzięki © Studio Przy Lesie | Wszelkie prawa zastrzeżone.