Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Eko - sztuka w KOK.

Eko - sztuka w KOK.

 

Tegoroczne zimowe warsztaty artystyczne w KOK poświęcone były eko - sztuce. Pod kierunkiem Jarosława Janasa i Piotra Mastalerza - profesjonalnych artystów plastyków oraz z pomocą Andrzeja Filipiaka - stolarza i Marleny Filipiak - etnografa - uczestnicy warsztatów poznali pojęcia związane ze sztuką ziemi i eko-sztuką i ekologią.

Efektem pracy były wykonane z drewna mobilne skrzynki, w których zasadzono kwiatki - bratki. Takie doniczki - spacerówki najlepiej uzmysłowiły stosunek młodych twórców do przyrody, środowiska naturalnego, eko-sztuki. Kwiatek - bratek stawał się personifikacją przyjaciela, z którym można wyjść, przewieźć w inną przestrzeń, pokazać światu.

Drugim zrealizowanym projektem były hotele dla owadów. Wykonane z drewna, gliny, trzciny, trawy stanowiły piękne obiekty dekoracyjne, co nie przeszkadzało w pełnieniu funkcji schronienia.

W ten sposób udało się zmienić nieco stosunek uczestników warsztatów do owadów. Przestały być wyłącznie gryzącymi natrętami i stały się współmieszkańcami otaczającego świata.