Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Letnie warsztaty artystyczne „Wirus sztuki” w KOK.

Letnie warsztaty artystyczne „Wirus sztuki” w KOK.

Tradycyjnie początek wakacji jest na Prowencie czasem artystycznych wyzwań. Pomimo pandemii udało się okiełznać obawy, zaostrzony przepisy sanitarne i wszelkie niedogodności. Wzmocniona liczebnie ekipa artystów pomogła młodym adeptom sztuki zainfekowanym wirusem sztuki.
W trakcie trzech tygodniowych turnusów dzieci i młodzież gminy Kórnik projektowała i wykonywała ceramiczną i szklaną biżuterię, pomagała nadać świeżości i niezwykłych kolorów ławkom, stolikom, labiryntowi i innym sprzętom rekreacyjnym przed siedzibą KOK. W trosce o przyrodę i ich najmniejszych reprezentantów współtworzyła piękny domek dla owadów.
Wirus sztuki pozwolił też na współtworzenie kolejnej instalacji plenerowej inspirowanej twórczością Tadeusza Kantora. Malarskie umiejętności uwidoczniły się na buziach, rękach i we włosach niektórych uczestników. Nie zabrakło też tego co wpisane jest w ich młody wiek, a więc zabaw, gier, psikusów. Dziękuję instruktorom za profesjonalizm a młodym twórcom za zapał. Wierzę, że spotkamy się w KOK po wakacjach w trakcie zajęć grup, zespołów i pracowni artystycznych, wolni od strachu przed koronawirusem, pełni twórczej energii.
Sławomir Animucki.