Warsztaty tkaniny artystycznej kilim, gobelin, kobierzec

Serdecznie zapraszam na zajęcia z tkaniny artystycznej!

W programie:

• samodzielne przygotowanie warsztatu tkackiego, wykonanie krosien, naciąganie osnowy;
  • nauka tkania podstawowych figur geometrycznych: trójkąt, koło;
  • zapoznanie z podstawowymi sposobami łączenia wątku (łączenie kilimowe, szaprkowe, gobelinowe);
  • zapoznanie z wieloma splotami tkackimi (splot płótna, diagonal, jodełka, rypsowanie, atłas, sumak);
  • tkanie za pomocą tradycyjnych materiałów (wełna) oraz bardziej nietypowych (folie, papier, sznurki) w zależności od potrzeb uczestników;
  • przygotowanie projektu własnej tkaniny;
  • wykonanie tkaniny według projektu (kilim, gobelin, kobierzec)

Zajęcia są bezpłatne

Krosna zapewnia organizator pozostałe materiały we własnym zakresie.

Karolina Janikowska (ur. 1990, Wrocław) jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunkach Edukacja Artystyczna i Intermedia. W swojej działalności twórczej zajmuje się przede wszystkim tkaniną artystyczną, rzeźbą, działaniami przestrzennymi, video - artem oraz warsztatami twórczymi z dziećmi i młodzieżą. Interesują ją głównie problemy społeczne, zagadnienia dotyczące tożsamości, poszukiwania korzeni, kontekstów historycznych i kulturowych, konflikt pomiędzy "było" a "będzie". Prace tkackie artystki były prezentowane m.in. w Domu Braci Jabłkowskich Warszawie podczas Wystawy Finalistów Artystycznej Podróży Hestii (2014), w BWA w Jeleniej Górze (2013), Galerii Pentagon w Radomiu (2011) czy Akademii Muzycznej w Poznaniu (2011)

• Osoba kontaktowa: Karolina Janikowska
  • Telefon: 601 356 502
  • Informacje:

Zapisy oraz dodatkowe informacje - kontakt telefoniczny z prowadzącym