BUDAPESZT – nie (tylko) znanym szlakiem - Kórnicki Ośrodek Kultury
Slider

KÓRNICKI
OŚRODEK
KULTURY

Widok miasta

BUDAPESZT – nie (tylko) znanym szlakiem

Kolejne miasto penetrowane przeze mnie przez długie lata. Pamiętam je z czasów dzieciństwa,

kiedy rodzice pokazali mi tą metropolię (bo jest to miasto tzw. metropolitalne) i podobnie ja, lata później, pokazałem je moim córkom, które tak samo, jak ja, będąc w tym samym wieku -  brykały w fontannach na Wyspie Św. Małgorzaty. Pokażę hity Budapesztu, dwa najbardziej symboliczne dworce kolejowe – wschodni i zachodni, Górę Gelerta, mosty łączące Budę i Peszt, Parlament, największą halę targową. Ale będą i smaczki nie znane wszystkim – Kolej Zębata, Kolejka Dziecięca, widok na miasto z najwyższego punktu obserwacyjnego, największe w Europie lodowisko oraz miejsce totalnej dekadencji, gdzie opary zioła mieszają się z kolorowym zawrotem głowy, tysiącem gatunków procentowych płynów i oszałamiającego wystroju wnętrz. Iiii... spotkamy się z Draculą! Tak, tak – pod zamkową górą są kilometry labiryntów – Labiryntów Drakuli! I on tam istotnie był. A na samym początku dowiemy się, że Budapeszt nazywał się inaczej i dlaczego nazywa się właśnie tak?
Na sam koniec odwiedzimy, jak określają Budapesztanie – „najpiękniejszą kawiarnię świata”. Zapraszam na opowieść o tym pięknym mieście!

Andrzej Pasławski.

Kórnicki Ośrodek Kultury

  • 62-035 Kórnik
    ul. Prowent 6
  • tel: 61 817 08 91
  • kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 61 817 08 91
e-mail: kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Deklaracja dostępności

Zamknij menu
Wróć na początek strony