Metafora plastyczna - Kórnicki Ośrodek Kultury
Slider

KÓRNICKI
OŚRODEK
KULTURY

XXI wiek to era multimediów. Nie zapomniano jednak o tradycyjnym warsztacie. Bez niego najlepsze nawet gadżety elektroniczne pozostaną martwe. Właśnie dlatego, nim po nie sięgniemy, KOK proponuje zajęcia z podstawowych dziedzin sztuki - malarstwa, grafiki, rysunku, rzeźby, ceramiki, tkaniny artystycznej, fotografii. Zapoznanie z technikami i narzędziami wykorzystywanymi w poszczególnych dziedzinach stanowi wstęp do bardziej zaawansowanych działań plastycznych, takich jak projektowanie i aranżacja przestrzeni, tworzenie instalacji przestrzennych itp.

Instruktor Jarosław Janas

Warsztaty grafiki artystycznej dla młodzieży i dorosłych

 

Prowadzącym jest dr Jarosław Janas absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem na wydziale Grafiki w II Pracowni  Grafiki - Serigrafii prof. M. Pawłowskiego 2007 r. 1996-2001 Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Cybisa w Opolu. Twórczość i obszar badań to grafika artystyczna w kontekście technologii cyfrowych.

Karolina Kapustka

Warsztaty tkaniny artystycznej

Prowadzącą jest Karolina Kapustka - absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunkach Edukacja Artystyczna i Intermedia. Uczestnicy uczą się samodzielnego przygotowania warsztatu tkackiego, wykonania krosien, naciągania osnowy, tkania podstawowych figur geometrycznych. Przygotowują własne projekty i realizują je.

Piotr Mastalerz

Warsztaty ceramiczne

Prowadzącym jest dr Piotr Mastalerz absolwent Wydziału Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Swą ogromna pasją i doświadczeniem dzieli się z uczestnikami warsztatów. Zjęcia rozpoczynają się 14 września 2022 r. o godz. 17:00

Michał Sita - instruktor

Warsztaty fotograficzne

Prowadzącym jest Michał Sita – urodzony w 1985 roku fotograf dokumentalista, kurator. Absolwent fotografii na ITF w Opawie i antropologii kulturowej na UAM w Poznaniu, gdzie obecnie pracuje nad doktoratem dotyczącym społecznych sposobów używania przeszłości we współczesnej Polsce.

Portret Karolina Kapustka

Warsztaty plastyczne

Prowadzącą jest Karolina Kapustka - absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunkach Edukacja Artystyczna i Intermedia. Zajęcia odbywają się w przestrzeni pracowni i w plenerze. Uwzględniane są indywidualne zainteresowania dzieci i młodzieży, dzięki czemu uczestnicy mogą wpływać na dobór realizowanych tematów oraz technik.

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kórnicki Ośrodek Kultury

  • 62-035 Kórnik
    ul. Prowent 6
  • tel: 61 817 08 91
  • kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 61 817 08 91
e-mail: kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Deklaracja dostępności

Zamknij menu
Wróć na początek strony