Metafora muzyczna - Kórnicki Ośrodek Kultury
Slider

KÓRNICKI
OŚRODEK
KULTURY

„Śpiewać każdy może, czasem lepiej, czasem gorzej...” śpiewa Jerzy Stuhr. W KOK uważamy, że warto potrzebę nieskrępowanego śpiewu wesprzeć pomocą specjalistów. Właśnie dlatego, z ich pomocą uczestnicy warsztatów i zajęć pogłębiają swoje umiejętności wokalne w repertuarze zarówno pieśni patriotycznych, ludowych, religijnym jak i w repertuarze biesiadnym i rozrywkowym. Prowadzone są również lekcje indywidualne gry na gitarze, saksofonie, a dla przyszłych członków Kórnickiej Orkiestry Dętej nauka gry na instrumentach dętych i perkusyjnych.

 

Portret Lidia Jakubowską

Warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży

Prowadzącą jest Lidia Jakubowska  nauczycielka muzyki, instruktor rytmiki, muzykoterapeuta i dyrygentka chóru Viva la Musica, od lat współpracująca z Akademią Muzyczną w Poznaniu. Swoją pasją do muzyki zaraża kolejne pokolenia dzieci i młodzieży. Soliści przez nią przygotowywani odnosili liczne sukcesy na konkursach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych. Wielu z nich nadal kontynuuje swoją przygodę z muzyką.

Mateusz Nabzdyk -zdjęcie portretowe

Żeński Chór Kórnickiego Ośrodka Kultury

Prowadzącym jest Mateusz Nabzdyk - absolwent edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej w specjalności dyrygentura chóralna na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM  oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Kaliszu w klasie śpiewu solowego. Żeński Chór Kórnickiego Ośrodka Kultury powstał z inicjatywy dyrygenta Mateusza Nabzdyka. 

mężczyzna w okularach trzyma trębkę

Kórnicka Orkiestra Dęta im. Ks. Józefa Poniatowskiego

Kórnicka Orkiestra Dęta im. ks. Józefa Poniatowskiego kontynuuje tradycję Harcerskiej Orkiestry Dętej powstałej w latach 20-tych XX wieku. Po wojnie reaktywowano ją w 1958 r., dzięki staraniom dh. Bronisława Walkowiaka, a kapelmistrzem był Mirosław Szyc.
W latach 1971/1972 oraz 1976-2020 kapelmistrzem, instrumentalistą i muzykiem orkiestry był Jacek Kozłowski. Jego pogoda ducha i wewnętrzny spokój przenosiły i przenoszą się zarówno na wszystkich muzyków orkiestry jak i jej słuchaczy.

kobieta w okularach trzymająca mikrofon

Chór Magnolie i Senioritki

Chóry Senioritki i Magnolie udowadniają swą pasją i humorem, że wiek dojrzały to pojęcie względne. Opiekę artystyczną sprawuje Ewa Wodzyńska. Ewa Wodzyńska współpracuje z Kórnickim Ośrodkiem Kultury od 2009 roku. Jako absolwentka dyrygentury chóralnej i edukacji muzycznej poznańskiej Akademii Muzycznej oraz filologii angielskiej przy UAM prowadziła przez ostatnie lata różnorodne zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Kórnicki Ośrodek Kultury

  • 62-035 Kórnik
    ul. Prowent 6
  • tel: 61 817 08 91
  • kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 61 817 08 91
e-mail: kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Deklaracja dostępności

Zamknij menu
Wróć na początek strony