Kórnicka Orkiestra Dęta im. Ks. Józefa Poniatowskiego - Kórnicki Ośrodek Kultury
Slider

KÓRNICKI
OŚRODEK
KULTURY

mężczyzna w okularach trzyma trębkę

Kórnicka Orkiestra Dęta im. Ks. Józefa Poniatowskiego

Kórnicka Orkiestra Dęta im. ks. Józefa Poniatowskiego kontynuuje tradycję Harcerskiej Orkiestry Dętej powstałej w latach 20-tych XX wieku. Po wojnie reaktywowano ją w 1958 r., dzięki staraniom dh. Bronisława Walkowiaka, a kapelmistrzem był Mirosław Szyc.
W latach 1971/1972 oraz 1976-2020 kapelmistrzem, instrumentalistą i muzykiem orkiestry był Jacek Kozłowski. Jego pogoda ducha i wewnętrzny spokój przenosiły i przenoszą się zarówno na wszystkich muzyków orkiestry jak i jej słuchaczy.

Ogłaszamy nabór do Kórnickiej Orkiestry Dętej  im. Ks. Józefa Poniatowskiego

Zapisy do orkiestry - na lekcje gry na instrumentach  oraz do grupy choreograficznej -  zespołu buławistek – paradnie ubranych dziewczyn prezentujących choreograficzne układy taneczno – musztrowe do muzyki orkiestry dętej - odbywać  będą się w Kórnickim Ośrodku Kultury ul. Prowent 6 w Kórniku w wyznaczonych terminach. Można zgłaszać się już od teraz do końca września. Nie oznacza  to, że w październiku będziemy zamknięci. Przyjmujemy taką zasadę: „chcesz grać – przyjdź, porozmawiamy , doradzimy, jesteśmy otwarci”.

Terminy:

buławistki

 niedziela 12,00-13,00 (zapisy)

 poniedziałki,  godz. 16,00 – 18,00 (zapisy)

wtorki, godz. 16,00-18,00(zapisy)

instrumenty dęte blaszane

 niedziele, godz. 12,00-13,00 (zapisy)

 poniedziałki , godz. 16,00-18,00(zapisy , zajęcia)

 wtorki, godz. 14,00-17,00 (zapisy , zajęcia)

- instrumenty perkusyjne – wtorki, godz. 17,00-19,00 ( zapisy, zajęcia )

Ponieważ grupa choreograficzna dopiero się tworzy termin zajęć ustalony będzie później.

Wiek dzieci:

10-13 lat,   (4 – 7 klasy)

Jeśli ktoś już gra na jakimś instrumencie, a chce kontynuować przygodę z muzyką również zapraszamy.

Kadra:

Jacek Kortylewicz – dyrygent, instrumenty dęte tel. 606 725 76, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Marek Galubiński – instruktor, instrumenty dęte tel. 601 80 82 71, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piotr Kichler – instruktor, instrumenty perkusyjne tel. 501 243 837

Bardzo prosimy o kontakt przed planowanym spotkaniem

W/w plan nie powinien zostać zmieniony, ale w sytuacjach  niezależnych od nas zastrzegamy sobie prawo do ewentualnej jego zmiany.

Zapraszamy

Od 1 września 2020 r. Orkiestrę prowadzi kapelmistrz Jacek Kortylewicz  tel. 606 725 76, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Skład Kórnickiej Orkiestry Dętej tworzy zespół 35 instrumentalistów, który występuje podczas ważnych wydarzeń kulturalnych, kościelnych i patriotycznych oraz grupa adeptów uczących się gry na instrumentach dętych oraz perkusyjnych. Jej instruktorami są Marek Galubiński – instrumenty dęte blaszane oraz Piotr Kichler – instrumenty perkusyjne
Instruktorzy:

  • Marek Galubiński – instrumenty blaszane tel.: +48 601 80 82 71, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Piotr Kichler – instrumenty perkusyjne

Praca z adeptami polega na przygotowaniu uczniów do gry solo, zespołowej i gry w orkiestrze. Lekcje odbywają się indywidualnie i zespołowo. Podstawą nauczania jest zapoznanie z instrumentem oraz umiejętność gry na nim.
Celem nauki gry na instrumentach dętych blaszanych oraz perkusyjnych jest wsparcie i rozwój Kórnickiej Orkiestry Dętej oraz krzewienie kultury gry na instrumentach wśród społeczności lokalnej.
Uczniami mogą być wszyscy (chłopcy i dziewczęta, panie i panowie), którzy chcą grać i mają odrobinę czasu na ćwiczenie w domu.

Zależy nam na tym aby wszyscy uczniowie mieli szansę na występy artystyczne, dlatego będziemy organizować występy dla wszystkich uczniów na scenie KOK-u. Uczniowie, a przyszli muzycy Kórnickiej Orkiestry Dętej mogą brać udział w imprezach artystycznych na terenie naszej gminy w formie solistycznej jak i zespołowo, a także w konkursach poza naszą gminą dla muzyków nie będących uczniami szkół muzycznych.

 

Kórnicki Ośrodek Kultury

  • 62-035 Kórnik
    ul. Prowent 6
  • tel: 61 817 08 91
  • kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 61 817 08 91
e-mail: kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Deklaracja dostępności

Zamknij menu
Wróć na początek strony