Klub Dobrego Filmu 15.03.2024 godz.19:00 - Kórnicki Ośrodek Kultury

czarne logo na białym tle

Klub Dobrego Filmu 15.03.2024 godz.19:00

Szanowni Państwo, w piątek 15 marca o godz. 19.00 w siedzibie KOK zaprezentuję film na podstawie scenariusza i  w reżyserii Damiana Kocura „Chleb i sól”.

Film zdobył Złote Lwy na MFF w Wenecji w 2022 r.,trzy nagrody na 47. FPFF w Gdyni, Orła za odkrycie roku 25. edycji Polskich Nagród Filmowych i wiele innych. Scenariusz inspirowany prawdziwymi zdarzeniami w przenikliwy sposób analizuje polską współczesność małego miasteczka. Forma paradokumentu, udział aktorów niezawodowych i  zaskakujący montaż pozwalają głębiej wniknąć w świat dwudziestolatków, w ich niespełnione marzenia, rozpaczliwe próby nadawania sensu życiu, niejednoznaczność postaw. Przedstawia wady i uprzedzenia bohaterów, ale nie ocenia ich jednoznacznie. Film jest też swoistym wyznaniem wiary w siłę sztuki tworzonej nie tylko w sali koncertowej, ale tej nieoczekiwanej, rodzącej się na ławce, czy też w ciasnym pokoju blokowiska. Warto o tym porozmawiać. Serdecznie zapraszam.

Sławomir Animucki

15 marca br. godz. 19.00