XXVII Kórnickie Spotkania z Białą Damą 2022 - Kórnicki Ośrodek Kultury
Slider

KÓRNICKI
OŚRODEK
KULTURY

Kolorowe logo Kórnickich Spotkań z Białą Damą

XXVII Kórnickie Spotkania z Białą Damą 2022

Po smutku pandemii, w sąsiedztwie ofiar wojny w Ukrainie, w obliczu niepokoju co do przyszłości nie załamujmy się. Odnajdźmy się w dźwiękach, kolorach, rytmach i twórzmy wspólnie piękny świat. 

Okazją do tej aktywności będą XXVII Kórnickie Spotkania z Białą Damą 2022 w dniach 11 i 12 czerwca br. W święto miasta i gminy Kórnik wystąpią rodzimi artyści. Kórnicka Orkiestra Dęta odsłoni nowe oblicze. ZPiTZK Władysie przedstawi poznański folklor miejski. Chór Żeński KOK zaskoczy repertuarem. Skarbnica talentów zauroczy wdziękiem i gracją najmłodszych adeptów baletu. Nie zabraknie także pokazów i warsztatów rzemiosła artystycznego.   Swoim talentem podzielą się także zespoły i grupy szkół naszej gminy oraz stowarzyszenia kulturalne. 

Tradycyjnie poznamy Kórnicką Białą Damę 2022, która przez najbliższy rok będzie nam godnie panować.

Nie będziemy uciekać od trudnej rzeczywistości. Zamanifestujemy naszą solidarność z Ukrainą nie tylko poprzez akcję zbiórki pieniędzy, ale też poprzez sztukę. Stąd pomysł na  happening malarski Tomka Akusza i mieszkańców gminy. Powstanie obraz, który zlicytujemy na zakończenie święta miasta i gminy Kórnik. 

Nie zabraknie też artystów krajowych i zagranicznych. W sobotę 11 czerwca wystąpi ABBORN  czyli ABBA na 100%Formacja Komodo &Thomas Sykes, a w niedzielę 12 czerwca Viki Gabor.

 Dla spragnionych i głodnych powstaną stoiska gastronomiczne. Nie zabraknie też handlujących pamiątkami i wyrobami artystycznymi. Serdecznie zapraszamy.

Sławomir Animucki.

Kórnicki Ośrodek Kultury

  • 62-035 Kórnik
    ul. Prowent 6
  • tel: 61 817 08 91
  • kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 61 817 08 91
e-mail: kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Deklaracja dostępności

Zamknij menu
Wróć na początek strony