Zdalne warsztaty KOK - Kórnicki Ośrodek Kultury
Slider

KÓRNICKI
OŚRODEK
KULTURY

Zdjęcie instruktora na czerwonym tle

Zdalne warsztaty KOK

Wywiady o TAŃCUjących to cykl rozmów Damiana Wasiuty - instruktora tańca z Uczestnikami zajęć tanecznych w Kórnickim Ośrodku Kultury, którzy w każdy poniedziałek korzystają z zajęć hip-hop, latino, taniec użytkowy, taniec towarzyski. TAŃCUjący zechcieli wciąż udział w projekcie i opowiedzieć o swojej tanecznej podróży w Kórnickim Ośrodku Kultury. 
Dzisiaj o tańcu opowiada Oliwia.


„OLIWIA”


1. Jak zaczęła się Twoja podróż do świata tańca? 
Oliwia: Pamiętam, że od małego katowałam tańcem wszystkich z rodziny, na każdej możliwej imprezce. Miałam nawet kilka kaset, z których uczyłam się choreografii do hiszpańskich piosenek. Mama stwierdziła, że warto zapisać mnie na jakieś zajęcia taneczne - tak też w wieku 6 lat trafiłam z wielkim płaczem na pierwsze zajęcia do MDK1 w Poznaniu. Oczywiście z każdymi następnymi było coraz lepiej i w końcu się tam zaklimatyzowałam. 


2. Kto i co Cię inspiruje? 
Oliwia: Ostatnio moją główną inspiracją taneczną stał się Dominik Szepke oraz Daria Jonc. Odkryłam ich na instagramie i totalnie się zakochałam, pokazują, że taniec może być nie tylko frajdą, ale też pewnego rodzaju terapią dla psychiki i ciała. 


3. Jaki taniec jest Twoim ulubionym i dlaczego? 
Oliwia: Zdecydowanie hip-hop. Lubię mocne i zdecydowane ruchy, próbowałam innych stylów, ale ostatecznie wróciłam do tego. 


4. Do czyjego „ideału” jest Ci najbliżej? 
Oliwia: Do żadnego ideału nie jest mi blisko. Staram się tworzyć coś swojego i nie dążyć do naśladowania innych. 


5. Kto polecił Tobie taneczne zajęcia w Kórnickim Ośrodku Kultury (KOK)? 
Oliwia: Dowiedziałam się o nich od mojej byłej wuefistki w gimnazjum. 


6. Jak opiszesz swoje pierwsze taneczne  zajęcia w KOK?
Oliwia: To było moje pierwsze zderzenie z hip-hopem, więc generalnie nie wiedziałam co się dzieje. Stałam sobie gdzieś na końcu sali i próbowałam nadążać za grupą.


7. Dlaczego wybierasz taneczne zajęcia w KOK? 
Oliwia: Myślę, że to kwestia wygody i sentymentu. W mojej okolicy są to jedyne zajęcia taneczne, jadę na nie jakieś 15 minut samochodem. Podoba mi się też samo miejsce, może nie jest zbyt urokliwe, ale ma swój klimat. 


8. Jak opiszesz zajęcia, na które uczęszczasz? 
Oliwia: Są bardzo mocno skupione na nauce choreografii, więc nie ma na nich czasu na niedociągnięcia. Dla mnie nie są zbytnio męczące, ale na pewno wymagają ogromnej koncentracji i motywacji. Nie można na nich usiąść i się poddać, bo szkoda na to czasu. 

9. W zajęciach najbardziej interesuje mnie...?
Oliwia: Najbardziej interesuje mnie pochodzenie kroków i izolacja ciała. 


10.  Co daje Tobie udział w tej właśnie grupie? 
Oliwia: Obecnie daje mi frajdę, są w niej moje bliskie koleżanki. 

11.  Co się Tobie najbardziej podoba w zajęciach? 
Oliwia: Zawsze podoba mi się taniec w duetach. Dwie osoby tańczą, a reszta patrzy. Moim zdaniem to cudowna opcja do pokazania, że każdy jest na innym poziomie i nie należy tego oceniać. Można też zauważyć łatwo błędy w krokach i wprowadzić poprawki. 

12. Co czujesz gdy tańczysz? 
Oliwia: Czuję ogromne skupienie i w zależności od muzyki i przekazu różne emocje, w moim przypadku najczęściej jest to złość lub spokój. 

13. Jaki „smak” według Ciebie ma taniec?
Oliwia: Na to pytanie mogę odpowiedzieć dopiero po kilku latach. Obozy taneczne pokazały mi, że taniec ma smak potu i łez. 

14. Co według Ciebie decyduje o dobrej atmosferze podczas zajęć?
Oliwia: Nastawienie każdego z osobna i przyjście na zajęcia z chęcią. Nienawidzę gdy przez kogoś trzeba przerywać zajęcia, bo nie potrafi się zdyscyplinować. 

15. Jak odbierasz dobór muzyki, układów, choreografii proponowanych podczas zajęć? 
Oliwia: Mam mieszane uczucia. Muzyka do której dobrze mi się tańczy musi mieć mocny przekaz i być zróżnicowana. Niestety w większości wybieranych utworów nie jestem w stanie doszukać się żadnych emocji, a nie chcę tańczyć do wszystkiego ze sztucznym uśmiechem, który nic nie znaczy. W przypadku układów - po tylu latach są dla mnie monotonne, potrzebuję czegoś „na czasie”. 

16. Emocja czy Technika w tańcu i dlaczego? 
Oliwia: Zdecydowanie emocja. Techniczne niedociągnięcia często są niezauważalne gdy jesteśmy w stanie pokazać wszystko, co w nas buzuje mimiką i ruchem. 

17. Co w Tobie zmienia taniec? 
Oliwia: Taniec jest dla mnie odskocznią od problemów. Pomaga mi się wyciszyć. Dodatkowo pokazał mi, żeby się nie poddawać i pomógł zaakceptować kompleksy. 


18. Jak długo korzystasz z zajęć tanecznych w KoK? 
Oliwia: Od 2 klasy gimnazjum, to będzie około 4 lat. 


19. Komu możesz polecić zajęcia w KoK ? 
Oliwia: Zdecydowanie komuś, kto dopiero zaczyna przygodę z tańcem. 


20. Dokończ zdanie: Tańczę bo... 
Tańczę jak... 
Tańczę kiedy... 
Tańczę ... 
Oliwia: Tańczę jak bym była silna i zdecydowana. Tańczę kiedy mam przypływ energii. Tańczę, bo to mi pomaga. 

Oliwia dziękuje za wywiad.
Damian Wasiuta

Kórnicki Ośrodek Kultury

  • 62-035 Kórnik
    ul. Prowent 6
  • tel: 61 817 08 91
  • kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 61 817 08 91
e-mail: kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Deklaracja dostępności

Zamknij menu
Wróć na początek strony