O Izbie Pamiątek Regionalnych, Izbie Szymborskich oraz Kórnickim Wehikule Czasu. - Kórnicki Ośrodek Kultury
Slider

KÓRNICKI
OŚRODEK
KULTURY

O Izbie Pamiątek Regionalnych, Izbie Szymborskich oraz Kórnickim Wehikule Czasu.

 

 

  Izba Pamiątek Regionalnych udostępnia zbiory oraz inne depozyty mieszkańców Ziemi Kórnicko-Bnińskiej gromadzone od 1970 r. a dotyczące historii Bnina i Kórnika w formie stałej ekspozycji w Galerii Ratusza Bnińskiego.

Izba Szymborskich poświęcona jest rodzinie Szymborskich w Zakopanem i Kórniku-Bninie. Wśród unikalnych eksponatów jest korespondencja z Wisławą Szymborską w okresie od 1990 do 1996 r. Izba gromadzi wydawnictwa związane z Noblistką Wisławą Szymborską oraz z Polskimi Noblistami Literackimi.

Kórnicki Wehikuł Czasu to zbiór warsztatów zanikających rzemiosł: kowalskiego, szewskiego, garncarskiego, krawieckiego, wiatraczników, rymarzy, fryzjerów. W ramach KWCZ funkcjonuje Izba Historii Kórnickiej Porodówki (1956-1976), Magiel, Skansen Pszczelarski oraz Pracownia Fotograficzna (w organizacji).

Kustoszem IPR jest dr Kazimierz Krawiarz, tel: 785 749 287, adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Jest dr nauk przyrodniczych ze specjalnością biochemiczną oraz absolwentem kursu archiwistycznego drugiego stopnia w Poznaniu.

Kazimierz Krawiarz

 

Kórnicki Ośrodek Kultury

  • 62-035 Kórnik
    ul. Prowent 6
  • tel: 61 817 08 91
  • kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 61 817 08 91
e-mail: kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Deklaracja dostępności

Zamknij menu
Wróć na początek strony